Campingowy niezbędnik! Namioty, śpiwory i karimaty w przystępnych cenach

Odpowiedni ekwipunek to podstawa każdego wypadu pod namiot. Zobaczcie uniwersalne namioty, śpiwory i karimaty w przystępnych cenach!

Namioty do 399 zł

Porządny namiot to absolutna podstawa. To przede wszystkim on ma wpływ na nasz komfort i samopoczucie w trakcie nocnego wypoczynku. Jak jednak wybrać idealny model, który sprosta naszym wymaganiom? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, by był on stosunkowo lekki (to ważne szczególnie jeśli podróżujemy pieszo bądź na rowerach), nieprzemakalny oraz wyposażony w odpowiedni system wentylacji. Równie istotne - chociaż nie niezbędne - są dwa osobne wejścia, które zapewniają każdemu podróżującemu więcej swobody, a także oddzielny przedsionek, gdzie możemy przechowywać wszystkie bagaże bez konieczności trzymania ich w części sypialnianej. 

Kolaż / NamiotyKolaż / Namioty Materiały partnerówŚpiwory do 299 zł

Kolejnym ważnym elementem każdego wyposażenia campingowego jest odpowiedni śpiwór. Czym zatem powinien charakteryzować się porządny model? Przede wszystkim musi być dobrze dopasowany pod względem rozmiaru. Za mały lub za duży śpiwór nie zagwarantuje nam optymalnego ciepła, co zdecydowanie zmniejszy komfort naszego snu. Równie ważna jest także jego grubość oraz wypełnienie. W dobrze dobranym śpiworze nie powinno nam być zimno, ale nie możemy też dopuścić do przegrzania się, dlatego na każdym modelu znajdują się zakresy temperatur ze wskaźnikami komfortu. Dzięki nim możemy w prosty sposób wybrać najlepszy śpiwór dopasowany do naszych potrzeb.

Kolaż / ŚpiworyKolaż / Śpiwory Materiały partnerów

Karimaty i materace turystyczne od 22 zł

Jeśli masz już odpowiedni namiot oraz śpiwór, to teraz powinieneś wyposażyć się w porządną karimatę. Jak można się domyślić, jej podstawową funkcją jest izolacja od podłoża, co chroni nas przed utratą ciepła. Oczywiście im grubsza karimata, tym większy komfort podczas snu. Najbardziej popularne (i zarazem najtańsze) są te z pianki polietylenowej. Lekkie, uniwersalne i odporne na uszkodzenia, świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do nieco innych standardów i nie wyobrażasz sobie biwakowania bez miękkiego materaca, możesz postawić na nadmuchiwane modele turystyczne. 

Kolaż / KarimatyKolaż / Karimaty Materiały partnerów

Zobacz także inne akcesoria, które przydadzą ci się na campingu!

Więcej o: