Refleksologia - masaż twarzy i głowy

25.11.2015 15:22
Relaksujący masaż twarzy

Relaksujący masaż twarzy

Stres, nieustanny pośpiech oraz jesienna atmosfera, wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, ale często sprzyjają rozwijaniu się chorób układu nerwowego czy depresji. Nie wiesz jak radzić sobie z ciągłym stresem, wypróbuj refleksologię - wywodzący się z tradycji chińskiej masaż twarzy i głowy.

Wszystko o masażu. Zobacz

Meridiany - istota masażu refleksologicznego

Refleksologia podobnie jak akupresura ma swoje korzenie w chińskiej medycynie tradycyjnej, która sięga ponad 3 tysiące lat wstecz. Wprowadza ona w głęboki stan relaksu i pozwala się wyciszyć - poprzez poruszenie receptorów doznajemy ukojenia zarówno ciała, jak i umysłu. Skuteczny masaż polega na uciskaniu, masowaniu i stymulowaniu meridianów - odpowiednich punktów znajdujących się na naszej twarzy i głowie, które za pomocą kanałów energetycznych łączą się z odpowiednimi układami w naszym organizmie.

W ciele człowieka znajduje się 12 kanałów energetycznych rozłożonych w sposób parzysty po obu jego stronach. Każdy z nich ma swój początek w danym organie i poprzez drogi energetyczne wychodzi na powierzchnię skóry. Na twarzy i głowie znajduje się ponad 500 meridianów, jednak podczas masażu terapeuta-refleksolog skupia się na ucisku strategicznych receptorów połączonych z układem pokarmowym, hormonalnym czy układem krążenia. Jeśli podczas ucisku danego punktu odczuwamy ból, oznacza to nieprawidłowe funkcjonowanie danego narządu.

Refleksologia - efekty i korzyści

Terapeuci-refleksolodzy przekonują, że masaż ma wpływ na funkcjonowanie poszczególnych narządów w organizmie. Masaż refleksologiczny koncentruje się nie tylko na odprężeniu ciała, ale poprawia również kondycję i pracę naszych organów wewnętrznych. Wpływa m.in. na swobodny przepływ krwi doprowadzając w ten sposób składniki odżywcze oraz tlen do narządów, a także usuwając toksyny i produkty przemiany materii. Eksperci podkreślają również jego pozytywny wpływ na układ immunologiczny. Dodatkowo masaż twarzy korzystnie wpływa na wygląd i kondycję skóry, wpływa na jej ukrwienie, a także pomaga redukować opuchlizny i wygładzić skórę. Jednym z najistotniejszych efektów masażu refleksologicznego jest wydzielanie przez organizm endorfin i serotoniny - nazywanych hormonami szczęścia - a także dopaminy odpowiedzialnej m.in. za procesy emocjonalne. Masaż szczególnie polecany jest osobom cierpiącym na depresję, bezsenność, a także migreny. Warto więc wypróbować refleksologię, aby poprawić swoje samopoczucie w te pochmurne jesienne dni.

Masaż dostępny jest w Poradni Dietetycznej „hälsa”.

Zobacz także
  • joga Joga twarzy - 6 naturalnych sposobów na młodszy wygląd ?
  • dieta Detoks - domowy sposób na jednodniowe oczyszczanie organizmu z toksyn
  • Proste techniki relaksacyjne
Skomentuj:
Refleksologia - masaż twarzy i głowy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX