Super Brzuch - płaski brzuch i kilka kilogramów mniej

Płaski brzuch możesz osiągnąć na specjalnie jemu dedykowanych zajęciach. Super Brzuch znajdziesz w prawie każdym klubie fitness! Sprawdź, jak wyglądają zajęcia Super Brzuch, jak często powinnaś na nie chodzić i jak powinna wyglądać twoja dieta, żeby nie zmarnować wysiłku podczas ćwiczeń.

Przegląd najlepszych ćwiczeń na brzuch

Super Brzuch - jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia składają się z 3 bloków ćwiczeń. Przez 10-12 minut rozciągamy się. Potem przez 20-25 minut robimy ćwiczenia wzmacniające i kształtujące mięśnie brzucha oraz grzbietu. Na koniec 15-20 minut ćwiczeń rozciągających, poprawiających gibkość i elastyczność mięśni.

Rozgrzewka służy do przygotowania organizmu do obciążeń. Podnosi ciepłotę ciała i w konsekwencji przyspiesza puls, co powoduje ze nasze mięśnie i ścięgna lepiej przystosują się do wysiłku. Ma na celu przygotowanie naszego układu krążenia i serca oraz mięśni, ścięgien, więzadeł i torebek stawowych. Rozgrzewka sprawi, ze ćwiczenia będą dla nas łatwiejsze, płynniejsze i lżejsze, a przede wszystkim wyeliminuje zagrożenie kontuzją.

Ćwiczenia na mięśnie głębokie dają szybkie efekty

Trening aerobowy odchudza

Trening aerobowy obejmuje wszystkie typowe ćwiczenia na rozwój konkretnych mięśni, czyli właśnie min. różne typy brzuszków wykonywane podczas zajęć. Jakie są korzyści z ćwiczeń aerobowych? - Ćwiczenia aerobowe pozwalają kształtować nasze ciało. Dzięki nim spalamy tłuszcz i odsłaniamy mięśnie. Najbardziej optymalnym zestawem ćwiczeń dla osoby odchudzającej się jest znaczna dawka ćwiczeń aerobowych, które wykonuje się z reguły w krótkich, intensywnych, następujących po sobie seriach. - mówi trenerka Małgosia Gregorczyk, prowadząca zajęcia Super Brzuch.

Nasze ciało jest samo w sobie obciążeniem

Ćwiczenia podczas zajęć Super Brzuch są wykonywane bez obciążenia. - Wynika to z faktu, iż normalnie mięśnie nigdy nie pracują w izolacji. Przy niemal każdym ruchu, jaki wykonujemy w mniejszy lub większy sposób jest zaangażowanych bardzo wiele grup mięśniowych. Ćwiczenie mięśni z osobna jest więc niefizjologiczne. Nasze ciało samo w sobie jest bardzo dobrym ciężarem. Ćwiczenia z własnym ciężarem oprócz kształtowania siły i wytrzymałości, wymagają od ćwiczącego nieustannego utrzymywania balansu ciała, co stanowi dodatkowy atut.- wyjaśnia Małgosia.

6 powodów, dlaczego nie masz jeszcze płaskiego brzucha

Mięśnie brzucha - jak najlepiej je ćwiczyć?

Grupa mięśni brzucha jest jedną z ważniejszych grup stabilizatorów. Mięśnie te są podatne na osłabienie i rozluźnienie. Podstawową rolą mięśni stabilizujących jest utrzymanie stabilnej, wyprostowanej sylwetki. I tak np. proste plecy zapewniają mięśnie brzucha i dolnej części pleców. Dlatego kluczem do sprawności jest uzyskanie równowagi siły i elastyczności przeciwstawnych grup mięśni, a najlepsze efekty osiąga się wykonując powolne, kontrolowane ruchy wbrew ciężarowi ciała, przez dłuższy czas. Dlatego głównie na tym aspekcie skupiają się ćwiczenia.

Stretching - rozluźnienie fizyczne i mentalne

Podczas zajęć stretching zajmuje blisko 20 minut. Dlaczego jest aż tak długi? - Bo to bardzo istotna część zajęć. Po wysiłku należy powoli doprowadzić organizm do stanu wyjściowego. Po pierwsze musimy zadbać, aby funkcje fizjologiczne wróciły do stanu sprzed treningu: przez obniżenie tętna, uspokojenie przemiany materii. Po drugie musimy zwrócić szczególna uwagę na ćwiczenia rozciągające grup mięśni poddanych największym obciążeniom. - tłumaczy Małgosia i dodaje: - Rozciąganie jest bardzo istotne, bowiem służy do regeneracji ciała, zwiększa ruchomość stawów i elastyczność, zmniejsza napięcie mięśni po wysiłku, poprawia wygląd sylwetki i ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. Trzeba pamiętać, aby rozciąganie, ze względu bezpieczeństwa było wykonywane w takim zakresie, żeby nie sprawiało bólu. Pamiętajmy, ze rozluźniamy się nie tylko fizycznie, ale i mentalnie.

Najlepsze brzuchy gwiazd

Jak często trzeba ćwiczyć, żeby zobaczyć efekty?

Optymalna częstotliwość ćwiczeń w tygodniu to 3-5 sesji treningowych. Dla początkujących i niewytrenowanych zalecane są 3 treningi w tygodniu z przerwami nie dłuższymi niż 2 dni np. Poniedziałki, środy i piątki. Po pewnym czasie można zwiększyć treningi do 5 w tygodniu, w miarę poprawy sprawności. Początkującym wystarczy dosłownie kilka podstawowych ćwiczeń wzmacniających brzuch, aby mieć bardzo dobre rezultaty.

Płaski brzuch to przede wszystkim dieta

Aby uzyskać lepsze wyniki istotne jest zbilansowanie diety i obniżenie średniej ilość spożywanych kalorii. Deficyt kaloryczny powinien pochodzić ze spożywanych węglowodanów. W wyniku wysiłku aerobowego możliwe jest spalenie zapasów zmagazynowanych w tkance tłuszczowej, jednak pod pewnym warunkiem - walka z oponką czy wałeczkami rozpoczyna się dopiero, gdy wykorzystana zostanie najłatwiej i najszybciej dostępna forma energii, czyli cukry.

5 ćwiczeń na brzuch poleca trener

Super Brzuch - uważaj, jeśli masz problemy z kręgosłupem

Zdrowej osobie ćwiczenia z pewnością nie zaszkodzą. Jednak niektóre ćwiczenia są niewskazane dla osób z dużymi wadami kręgosłupa. Kiedy kręgosłup jest krzywy, nieprawidłowo rozkłada obciążenia i w trakcie ćwiczeń może dojść do niebezpiecznych przeciążeń. Z pewnością nie powinniśmy wykonywać ćwiczeń, podczas których odczuwamy ból. Jest on zawsze sygnałem alarmowym ze strony ciała. Zawsze, szczególnie w przypadku przebytych kontuzji i problemów zdrowotnych, należy skonsultowac trening z lekarzem lub fizjoterapeutą. Specjalista dobierze korzystny rodzaj ćwiczeń oraz odradzi te, które mogą zaszkodzić. Niezwykle ważne jest też ich prawidłowe wykonywanie, dlatego warto ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Przeciwwskazaniami do treningu mogą być min: niestabilna dusznica piersiowa, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, niekontrolowane zaburzenia rytmu akcji serca, niewydolność serca, niedokrwienie mięśnia sercowego.

 

Więcej o:
Komentarze (9)
Super Brzuch - płaski brzuch i kilka kilogramów mniej
Zaloguj się
 • boo-boo

  Oceniono 5 razy 1

  Ja polecam Jillian Michaels- konkretna babka i konkretne zestawy ćwiczeń.

 • Owijek Owijek

  0

  Płaski brzuch to tylko dzięki połączeniu diety i ćwiczeń. Niestety większość kobiet słyszy że dieta jest najważniejsza i przestają ćwiczyć a potem dziwią się czemu nadal mają boczki albo że im brzuch wisi. Wystarczy popatrzeć na trenerki z Saturn Fitness i od razu widać że one się na tym znają i jak mówią że trening jest ważny bo ujędrnia całe ciało to znaczy że tak jest i sama się o tym przekonałam bo też kiedyś byłam taka "mądra" i stosowałam samą dietę a potem poszłam na siłownię i zrozumiałam błąd.

 • Paweł Gibek

  0

  Jeśli chodzi o odsłanianie mięśni brzucha, to najlepsza będzie...dieta. Trening co prawda wypracuje mięśnie, ale będą one niewidoczne. Tak więc w pierwszej kolejności warto założyć dziennik posiłków np. w Muscle Boss i zacząć ograniczać kalorie:)

 • 0

  Fajny artykuł, takie ćwiczenia mi się przydadzą :) Ciuchy już mam z esportshop.pl, bo nie lubię ćwiczyć w zwykłych szarych dresach :)

 • gls7

  Oceniono 4 razy 0

  Polecam skuteczny i sprawdzony osobiście system ćwiczeń zobacz: ABS 2 Polecony przez mojego instruktora fitness.

 • Oceniono 2 razy -2

  Ćwiczenie na mięśnie brzucha są naprawdę skuteczne, zwłaszcza jak się je ponawia seriami. Zanim się zacznie solidny trening, potrzebna jest też dobra rozgrzewka, a o niej można przeczytać w tym artykule: www.miastokobiet.pl/rozgrzewka-przed-cwiczeniami-wysilkowymi/ - dzięki niej można wykonać bez obaw wszystkie ćwiczenia na mięśnie brzucha i mieć pewność, że sobie człowiek nic nie naderwie.

 • Mirek Zubel

  Oceniono 3 razy -3

  byłam na takich zajęciach ale szału nie ma
  zapraszam na mojego bloga w celu poznania zajęć organizowanych w fitness clubach
  ułatwia decyzje :) fitmore.wordpress.com

 • gabryska-30

  Oceniono 5 razy -3

  Ja mam taki plan noworoczny by schudnąć. od dziś zaczynam od brzuszków a wieczorem pobiegam też. może ktoś zdradzi mi jakiś sposób na modelowanie brzucha.moim największym problemem od zawsze są BOCZKI których nie umie się pozbyć. jestem dwa miesiące po porodzie skończyłam karmienie piersią i czas pomyśleć o sobie;) Myślę też o diecie mam zamiar zastosować dwu tygodniową dietę na przemiane materii. nazwa jak dobrze pamiętam to dieta kopenchadzka czy coś w tym stylu. kiedyś stosowałam schudłam ok.3kg a i samopoczucie sie polepszyło. moja waga na start to65kg. zaczynam i czekam na komentarze piszcie buziaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX