Kriolipoliza i terapia kontrastami. Therapy cool- zabieg, który ujędrnia, wygładza i odmładza ciało

Therapy Cool to system zaprojektowany do użytku przez kosmetyczki, fizjoterapeutów i lekarzy. Stosowany w zabiegach kosmetycznych służy między innymi do: wyszczuplania, ujędrniania, odmładzania ciała i twarzy, zabiegów relaksacyjnych, SPA.

Refleksologia - masaż twarzy i głowy

Stosowany przez lekarzy pozwala wykonać skuteczne i przyjazne dla pacjenta zabiegi. Terapia kontrastami jest pomocna w przypadku fibromialgii, chronicznym zmęczeniu, zabiegów z zakresu medycyny sportowej, rehabilitacji i suchej balneoterapii.

KRIOLIPOLIZA THERAPY COOL

Kriolipoliza w sposób selektywny i kontrolowany niszczy komórki tłuszczowe bez naruszenia otaczających struktur. Jest to nieinwazyjny zabieg polegający na obniżeniu temperatury tkanki tłuszczowej w celu zaindukowania procesu degradacji adipocytów bez uszkodzenia innych komórek.

Przedłużone działanie zimna na tkankę tłuszczową wywołuje apoptozę ( śmierć komórek tłuszczowych ). Zdegradowane komórki tłuszczowe zostają w procesie fagocytozy, a następnie przy udziale układu limfatycznego wyeliminowane z organizmu, w związku z tym nie obserwujemy podniesienia poziomu lipidów we krwi.

Czym wyróżnia się kriolipoliza w Therapy Cool ?

Na pewno różni się zaawansowaną technologią kontroli temperatur. Poza tym unikalną aplikacją - aplikatory krio są elastyczne i dopasowują się do ciała. Umożliwiają skuteczną transmisję niskiej temperatury bez stosowania podciśnienia. Dodatkowo aplikatory działają na większy obszar ciała niż standardowa metoda z podciśnieniem.

Dzięki doskonale dobranym parametrom zabiegu (temperatura i czas aplikacji) pozwalają one skutecznie oddziaływać na komórki tłuszczowe.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy wykonuje się miejscowo. Na wybraną partię ciała nakładany jest aplikator krio, który jest przytwierdzany pasem. Zabieg na 1 lub 2 obszary ciała trwa około 55 minut i tego samego dnia można wykonać kriolipolizę na 1 do 4 obszarów (łącznie 110 minut). Po kilku dniach należy wykonać drenaż limfatyczny lub terapię kontrastami.

Możemy wykonać zabiegi na: boki - stosujemy jednocześnie 2 aplikatory na obie strony ciała, brzuch - stosujemy 1 aplikator na brzuch, pośladki lub uda stosujemy jednocześnie 2 aplikatory na obie strony ciała, plecy- stosujemy jednocześnie 2 aplikatory na obie strony ciała, ramiona stosujemy jednocześnie 2 aplikatory na obie strony ciała.

Detoks - domowy sposób na jednodniowe oczyszczanie

Efekt kriolipolizy

Najlepsze efekty kriolipolizy są widoczne po około 2-3 miesiącach, gdyż organizm ma wówczas wystarczająco dużo czasu, aby zmetabolizować komórki tłuszczowe, które zostały zniszczone w procesie schłodzenia.

Badania dowodzą, że pierwsze, widoczne rezultaty można zaobserwować już w pierwszym tygodniu po zabiegu . W ciągu dwóch miesięcy tkanka tłuszczowa zmniejsza się o około 30% ( rezultaty różnią się w zależności od indywidualnego przypadku ).

Zaletami kirolipolizy Therapy Cool są gwarantowane rezultaty, przy tym brak efektów ubocznych. Nie wymaga ona również hospitalizacji jak przy liposukcji. Jest to metoda bezinwazyjna, bezpieczna, która nie wymaga znieczulenia. Można wykonywać tego samego dnia zabieg nawet na kilka obszarów ciała, przy czym jest to zabieg bezbolesny. Również na większe powierzchnie ciała.

TERAPIA KONTRASTAMI AUTOMATYCZNA W KOMBINEZONIE

Co to są kontrasty termiczne?

Podstawą Therapy Cool jest wiedza dotycząca procesów, które aktywowane są w organizmie, gdy jest on poddany sukcesywnym zmianom temperatury (kontrasty termiczne).

Naturalną odpowiedzią organizmu na zmiany temperatury jest polepszenie cyrkulacji krwi, dotlenienie, odżywienie i nawilżenie tkanek. Z drugiej strony krew dostarczana do miejsc poddanych zabiegowi w fazie zimnej jest krwią, która pobiera ciepło z komórek tłuszczowych. Tak więc jednocześnie następuje proces ujędrniania i odżywienia tkanek jak i spalania tłuszczu, co prowadzi do zmniejszenia obwodów ciała.

Zabieg opiera się na perfekcyjnej symbiozie pomiędzy najbardziej zaawansowaną technologią, tradycyjnymi metodami leczenia, najnowszymi badaniami i osiągnięciami kosmetologii i balneoterapii ( ciepło-zimno) bez aplikacji wody.

Therapy Cool pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę parametrów temperatury (ciepło-zimno), czasu aplikacji i sekwencji kontrastów. Aplikacja kontrastów następuje sukcesywnie w różnych częściach ciała, dzięki czemu zabieg jest efektywny i przyjemny.

Therapy Cool zastępuje wiele współcześnie stosowanych zabiegów i metod w tym: hydroterapię, saunę suchą i parową, ciepłą wodę ( kąpiele, prysznic jet), zimną wodę.

Z Therapy Cool mogą korzystać także osoby, które mają problem z poruszaniem się i nie tolerujące zimnej wody ( ponad 90% osób nie toleruje lub wykazuje niską tolerancję na zimną wodę). Therapy Cool rozwiązuje ten problem i terapii kontrastami mogą się poddać wszyscy w sposób komfortowy, bez odczucia szoku termicznego, bez kontaktu z zimną wodą, leżąc wygodnie na fotelu podczas sesji.

Zabiegi Therapy Cool pozwalają na głębokie odprężenie , redukują napięcie jednocześnie pozwalając w pełni wykorzystać dobroczynne działanie terapii kontrastami.

Pierwszy efekt to uczucie błogości i głębokiego relaksu, a następnie w fazie zimnej zachodzi reaktywacja organizmu podczas, której pacjent odczuwa lekkość i relaks wywołany zwiększeniem witalności i energii.

Zabiegi zwężają i rozszerzają naczynia krwionośne intensyfikując przepływ krwi, dotlenienie oraz stymulują system nerwowy, który reguluje ilość neuroprzekaźników takich jak: dopamina, adrenalina i serotonina.

Badania kliniczne dowiodły, że 100% pacjentów doświadczyło uczucia głębokiego relaksu podczas zabiegu oraz zwiększonej witalności, energii i polepszenia stanu emocjonalnego po zabiegu.

Poziom neuroprzekaźników ma przemożny wpływ na samopoczucie, zachowanie i nasz humor. Podczas badań jedna z pacjentek zaprzestała brać leki zmniejszające ból neuropatyczny oraz diazepam (lek uspokajający).

Po treningu idź do sauny

Jak wygląda zabieg w terapii kontrastami?

Ciało klienta zostaje zawinięte w specjalny kombinezon przez który przepływa naprzemiennie ciepły i zimny płyn. Podczas zabiegu klient nie ma kontaktu z wodą.

Już po jednej sesji polepsza się samopoczucie, witalność i ujędrnienie ciała. W sposób fizjologiczny zabiegi spalają tkankę tłuszczową zmniejszając obwód ciała.

Ile zabiegów terapii kontrastami można wykonać ?

Można wykonać 1 zabieg lub serię w zależności od potrzeb. W przypadku zabiegów wyszczuplających zaleca się wykonać serię około 10 zabiegów. Tygodniowo zaleca się przeprowadzić 2/3 sesje.

Działanie na ciało

Zabieg ten wyszczupla i stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Przy tym redukuje cellulit oraz ujędrnia skórę. Detoksykuje i działa drenażowo stymulując wydalanie nadmiaru płynów z organizmu. Także nawilża, odżywia i dotlenia tkanki, wzmacniając przy tym system immunologiczny. Relaksuje zmęczone nogi i działa kojąco na te opuchnięte. Zabieg ten polepsza cyrkulację i wydajność mięśni, zapobiega powstawaniu zakwasów oraz zwiększa siłę mięśni. Zmniejsza rónież ból stawów, w tym w przypadku zapalenia stawów, sztywności oraz napięcia mięśni. Wywołuje gimnastykę naczyń krwionośnych i jest idealną formą zabiegu fizjoterapeutycznego i rehabilitacyjnego. Zabiegi terapii kontrastami są np. dla osób ćwiczących oraz zawodowych sportowców przed treningami ( przygotowanie i ogrzanie mięśni zapobiega ich napięciom i uszkodzeniom ). Idealne także po treningach- przyspieszają proces regeneracji, relaksując muskulaturę.

Działanie na umysł

Zabieg ten działa antydepresyjnie. Witalność i energia jaką wywołuje terapia kontrastami podnosi samoocenę i polepsza samopoczucie. Działa również korzystnie na system nerwowy i jako zabieg well-being, relaksacyjnie- przywraca wewnętrzną równowagę.

Podstawą sukcesu i skuteczności zabiegów terapii kontrastami są badania kliniczne dotyczące stosowania naprzemiennie ciepła i zimna, co wywołuje gimnastykę układu krwionośnego. Zimno wpływa na kurczenie się naczyń krwionośnych i zastosowane po nim ciepło rozszerza naczynia zwiększając cyrkulację krwi i pomagając oczyścić organizm z toksyn, jednocześnie zwiększając ilość białych krwinek.

Joga na odchudzanie

Therapy Cool - wspomaganie leczenia i fizjoterapia

Łagodzi skutki fibromialgii - Fibromialgia jest przewleką chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Charakteryzuje się ona niskim poziomem dopaminy, przewlekłym bólem kostno- mięśniowym, sztywnością. 70 % pacjentów cierpi także na chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu, co ogranicza normalne funkcjonowanie oraz wywołuje trudności z komunikacją werbalną. Fibromialgia powoduje permanentny ból ciała, utratę sił, także smutek i depresję, które towarzyszą pacjentom.

Kombinacja ciepła i zimna zwiększa energię i witalność oraz polepsza samopoczucie i samoocenę.

Kontrolowana aplikacja ciepła działa uspokajająco, relaksuje system nerwowy, mięśnie i redukuje zmęczenie.

Działanie uśmierzające ból -zarówno ciepło jak i niska temperatura moduluje przewodzenie bodźców i następuje znaczna redukcja odczucia bólu.

Efekt uzyskuje się po kilku minutach od aplikacji i jest on bardziej lub mniej intensywny w zależności od temperatury, czasu aplikacji, kondycji i predyspozycji indywidualnych pacjenta.

Działanie przeciwzapalne

Z występowaniem bólu wiąże się często stan zapalny i degradacja tkanek. Terapia kontrastami ma znaczny wpływ na odżywienie tkanek, eliminację patogenów ( ze względu na efekt oczyszczenia tkanek i zwiększenia przepływu krwi), aktywuje proliferację i regenerację tkanek.

Działanie opiera się na zwiększeniu cyrkulacji krwi, polepszeniu miejscowego metabolizmu itp. Therapy Cool nie stosuje się w ostrych przypadkach zapalnych, natomiast w przewlekłych stanach zapalnych kontrasty mają działanie terapeutyczne i zaleca się ją stosować wraz z innymi metodami.

Działanie przeciwkurczowe

Aplikacja naprzemiennie ciepła i zimna działa pozytywnie w przypadku przykurczy mięśni i jest zalecana przy występowaniu miedzy innymi: kręczy szyi, lumbago, kolek, chorobie Heinego-Medina

Terapia kontrastami ma działanie terapeutyczne, redukuje przykurcz, napięcie mięśni , zmniejsza sztywność stawów, ból mięśni i przyspiesza regenerację.

Gdzie można wykonać zabieg THERAPY COOL?

Klinika Medycyny Estetycznej Cosmopolitan

ul. Franciszkańska 14 lok 10, 00- 202 Warszawa

Tel. 604 884 885

Więcej infomacji na www.cosmopolitanklinika.pl oraz www.abacosun.pl

Cellulit zmora kobiet XXI wieku

Zobacz wideo

Partner - materiał

Wybierz sprzęt fitness dla siebie