Zadbaj o swoją kondycję w Poznaniu

Trwa wielkie odliczanie do targów fitness FIT-EXPO w Poznaniu (12-14 maja 2017)! Przygotuj się na porcję wiedzy, kondycji i pierwszy zobacz nowości, które dopiero później pojawią się w Twoim ulubionym miejscu, w którym ćwiczysz na co dzień!

fitness & sportfitness & sport FITEXPO

FIT-EXPO fitness & sport park cieszą się cały czas popularnością wśród fit-maniaczek i fit-maniaków, bo moda na zgrabną sylwetkę, dobrze zbudowane ciało i zdrową dietę ciągle trwa. Wszystko wskazuje, że ta trend nie minie, a grono miłośników będzie cały czas rosnąć. Poznańskie targi będą więc prawdziwą ucztą dla wielbicieli fitnessu. Znajdą tam wszystko, od A do Z, co jest potrzebne do uprawniania ćwiczeń: sprzęt i akcesoria fitness, odzież, suplementy diety, fit-ciastka, aplikacje i wydawnictwa.

fitness & sportfitness & sport FITEXPO

Rok temu na FIT-EXPO firma TANITA medkolsulting zbierała dane i opracowała średnie statystyki zwiedzających. Średnia wartość wskaźnika BMI wyniosła odpowiednio 21 oraz 25 dla kobiet i mężczyzn, a zawartość tkanki tłuszczowej kształtowała się na poziomie 18% dla średniej wieku 30 lat. Świadczy to o dobrej formie uczestników targów.  W tej edycji również będzie okazja do bezpłatnego sprawdzenia, w której grupie się znajdziemy.

InfografikaInfografika Tanita Medkonsulting

W maju poznamy najświeższe trendy odzieży fitness. Nie zabraknie legginsów w kolorowe printy, wymyślnych t-shirtów, które nie tylko zdobią, ale ułatwiają odprowadzanie potu, oddychają i przede wszystkim wytrzymują wiele prań. Choć zgrabna sylwetka wiąże się z treningami i wieloma wyrzeczeniami, na szczęście są już łakocie, które posłodzą nasze życie i nie zrujnują przy tym ciężkiej pracy. W ubiegłym roku na FIT-EXPO fit-ciastka były jedną z najbardziej pożądanych produktów na targach i szybko poznikały ze stoisk. Dlatego w tym roku producenci solidnie przygotowali się do targów i na pewno ich nie zabraknie.

POLE SPORT

POLE SPORTPOLE SPORT FITEXPO

Po raz pierwszy w 12-letniej historii targów odbędą się zawody Polish Pole Sport Championships! Najlepsi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w niedzielę (14 maja), a zwycięzcy będą reprezentować Polskę na European Championship of Air Power Athletics 2017 oraz World Championship Air Power Athletics. Pokazy konkursowe zostaną zaprezentowane przez uczestników w 8 kategoriach akrobatyki powietrznej Pole Sport i Aerial Hoop. Na scenie zobaczymy ponad 60 zawodniczek, a wśród nich będzie 3 mężczyzn. Oprócz zapierających dech w piersi niesamowitych występów, scena zapłonie również dzięki prowadzącym event: Kasi Bigos – zawodniczce pole dance, trenerce fitness, dziennikarkce i m.in. mistrzyni Europy w Pole Sport oraz Anne-Marie Kot – wielokrotnej mistrzyni Świata Pole Sport oraz uczestniczce programów telewizyjnych takich jak Mam Talent, Supertalent, Ninja Warrior. Patronat nad zawodami objęła WAAPA, jedna z największych federacji, zrzeszająca kraje na 4 kontynentach.

Aktywnie365

Po pomiarach, przymierzaniu nowych strojów i degustacjach fit posiłków przyjdzie czas na trening, a właściwie na maraton fitness. Wybór miejsc do ćwiczeń będzie ogromny. Przez trzy dni potrenujemy na Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA powered by tiguar. W tym roku program wydarzenia tworzy aż 19 szkół fitness. Do wyboru będzie 13 stref: 4 strefy AEROBIC & FITNESS, 3 strefy BODY & MIND, 3 strefy TRENERA PERSONALNEGO, 3 strefy WYKŁADOWE. Każdy, kto zdecyduje się uczestniczyć w Konwencji odkryje, jak różny jest świat fitness. Pod tym pojęciem kryje się wiele nurtów, podejść do kształtowania sylwetki, budowania wytrzymałości, siły, czy elastyczności. W programie jest popularny TRX, piloxing, trampoliny, kamagon ale też pilates, joga i wiele innych zajęć, które mają swoich fanów. W tym roku po raz kolejny odbędą się zajęcia PLANET DRUMS ALIVE ®  dla osób na wózkach inwalidzkich. Będą również elementy programu skupiające się na odpowiedniej rehabilitacji, lub też wcześniejszym zapobieganiu kontuzji. Nie zabraknie wykładów, bo zainteresowanie wiedzą z zakresu diety w sporcie i rehabilitacji jest coraz większe. Jedno jest pewne, EU4YA to niezły wycisk, który przynosi siłę, energię i witalność. (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne, a do końca kwietnia prowadzona jest rejestracja on-line, po tym terminie karnety dostaniemy w dniu wydarzenia).

fitness & sportfitness & sport FITEXPO

Trampoliny biją rekordy popularności, dlatego jeśli pokochaliśmy trampoliny, w sobotę, 13 maja na FIT-EXPO poskaczemy wraz z innymi podczas Akademii PowerJump! Do przejścia (przeskoczenia) będą trzy poziomy trudności: PowerJump basic, PowerJump soft oraz PowerJump strong. Taki trening grupowy poprawi nastrój i doda jeszcze więcej energii (Uwaga: jest to wydarzenie dodatkowo płatne).

fitness & sportfitness & sport FITEXPO

Pokazowe treningi, modne ciuchy

Jeśli szukasz nowych doznań w fitnessie? Dołącz do pokazowych treningów przygotowanych przez wystawców! A może marzysz o super, odlotowych outfitach na siłkę, czy salę fitness? Daj się zaskoczyć przez wystawców targów oraz zgarniaj specjalne rabaty podczas FIT-EXPO.

FIT EXPO to także wydarzenie biznesowe, gdzie wszyscy liderzy branży fitness obecni w Polsce zaprezentują najnowsze rozwiązania dla tego segmentu rynku. Właśnie dlatego wśród zwiedzających będą też menedżerowie, właściciele klubów fitness, siłowni, stref fitness w hotelach czy ośrodkach SPA. Na targach FIT-EXPO nowości sprzętowe, jakie niedługo pojawią się w klubach fitness. Dla tej grupy odbiorców przygotowano poza tym Kongres FIT-EXPO Trendy i Innowacje. Oprócz wymiany doświadczeń, uczestnicy poznają tematy, które usprawnią prowadzenie klubów fitness.

Więcej informacji o targach na: www.fitness.mtp.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.