Buty żeglarskie nie tylko na łódkę! Trend, który opanował świat

Buty żeglarskie to trend popularny już od kliku sezonów. Zobacz najciekawsze modele obuwia w tym stylu i zainspiruj się ich kultową stylistyką!

Buty żeglarskie, jak sama nazwa wskazuje, zostały stworzone z myślą o żeglarzach. Ich pierwszą wersję, charakteryzującą się antypoślizgową podeszwą, która pozwalała utrzymać równowagę na pokładzie, wymyślił w latach 30. Paul Sperry. Szybko zdobyła ona popularność wśród żeglarzy, a ich twórca rozpoczął produkcję na skalę światową.

Współczesna wersja klasycznych butów żeglarskich jest wierną kopią tradycyjnych modeli. Kauczukowa podeszwa, rzemienie przeplatane wokół kostki oraz skórzane wykończenie to elementy charakterystyczne dla obuwia przeznaczonego na łódkę. I choć obecnie "boat shoes" wciąż cieszą się niegasnącą popularnością, to jednak teraz noszą je już nie tylko żeglarze.

Kolaż, fot. ShutterstockKolaż, fot. Shutterstock Materiały partnerów

Buty żeglarskie to ikona mody męskiej, współcześnie nie mająca wiele wspólnego z aktywnościami wodnymi. Wygodne, stylowe i eleganckie, są w dzisiejszych czasach noszone także na co dzień jako modny element casualowych stylizacji. Najbardziej popularne są oczywiście modele w klasycznych brązowych i granatowych barwach, lecz coraz częściej możemy trafić także na egzemplarze o innej kolorystyce. 

Kolaż, fot. ShutterstockKolaż, fot. Shutterstock Materiały partnerów

"Boat shoes" to buty idealne na sezon letni. Proste i uniwersalne, będą świetnie współgrać ze spodniami różnego rodzaju (także szortami), doskonale komponując się z wieloma stylizacjami. Buty żeglarskie to znakomite rozwiązanie dla każdego mężczyzny, który ceni sobie wygodę oraz oryginalny, gustowny design. Zobaczcie najciekawsze modele i zainspirujcie się ich kultową stylistyką! 

Kolaż, fot. ShutterstockKolaż, fot. Shutterstock Materiały partnerów