Jakie buty wybrać, by ukryć masywne łydki? Te modele cię nie zawiodą!

Masz masywne lub bardzo umięśnione łydki i nie wiesz, jak dobrać odpowiednie buty zimowe? Zobacz, na jakie modele powinnaś się zdecydować.

Systematyczne treningi pozytywnie wpływają na sylwetkę, ale czasem niektóre części ciała powiększają swój rozmiar w niezbyt korzystny sposób. Tak, na przykład dzieje się z łydkami, które przez treningi stają się ładnie umięśnione, ale także i nieco większe. Masz taki problem i chciałabyś nieco wysmuklić swoje masywne łydki ? Osiągniesz to za pomocą odpowiednich butów! Jaki więc model wybrać na zimę, aby nogi wyglądały szczuplej? Oto kilka propozycji:

Botki na słupku lub koturnie 

Kolaż / źródło: t.stylemint.com, autor: brak informacji / materiały partnerówKolaż / źródło: t.stylemint.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Kolaż / źródło: t.stylemint.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Kolaż / źródło: t.stylemint.com, autor: brak informacji / materiały partnerów

Wiele kobiet myśli, że mając masywne łydki nie mogą nosić butów na obcasach. To błąd! Jest zupełnie odwrotnie. Możesz zakładać buty na obcasie, ale wybieraj modele na grubszym słupku, które ładnie wyrównają proporcje oraz sprawią, że noga będzie wyglądać szczuplej. Na zimę zdecyduj się więc na botki na słupku, ale o nieco szerszej cholewie. Możesz też wybrać modele na koturnie, które również są wysokie, ale nieco bardziej stabilne. 

Krótkie kozaki 

Kolaż / źródło: overland.com, autor: brak informacji / materiały partnerówKolaż / źródło: overland.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Kolaż / źródło: overland.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Kolaż / źródło: overland.com, autor: brak informacji / materiały partnerów

Jeśli lubisz nosić kozaki, to wybieraj modele o cholewce do połowy łydki. Taka długość sprawi, że wyda się ona optycznie mniejsza. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na buty w ciemnych kolorach, które jeszcze bardziej wyszczuplą twoje nogi. Jeśli chcesz optycznie wysmuklić łydkę, wybieraj modele na słupku lub koturnie. Efekt murowany!

Dłuższe kozaki z szeroką cholewką 

Kolaż / źródło: titicrafty.com, autor: brak informacji / materiały partnerówKolaż / źródło: titicrafty.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Kolaż / źródło: titicrafty.com, autor: brak informacji / materiały partnerów Kolaż / źródło: titicrafty.com, autor: brak informacji / materiały partnerów

Chcesz nosić modne, długie kozaki, ale wydaje ci się, że żadne nie będą pasować na twoją nogę? Będą! Musisz tylko wybierać buty o szerokiej cholewce. Niestety obcisłe muszkieterki odpadają w Twoim przypadku, ale nadal masz szansę znaleźć modele dłuższych kozaków, które wyglądają równie stylowo i dodatkowo optycznie wysmuklają łydkę.

Więcej modeli zimowych butów idealnych dla masywnych łydek znajdziesz poniżej:

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.