Lider Animator 2014. Liderzy na start!

Ruszyła 3. edycja programu Lider Animator, w której wszyscy lokalni animatorzy sportu mają szansę, aby zdobyć grant na realizację swojego projektu. 20 najbardziej pomysłowych animatorów otrzyma kwotę od 5 do 15 tysięcy złotych.

Wystarczy, że do 31 lipca na stronie www.lideranimator.pl wypełnisz formularz zgłoszeniowy i krótko opiszesz własny projekt związany z aktywnością fizyczną (może masz pomysł na zajęcia fitness albo nowe miejsce do ćwiczeń?). Może to być zupełnie nowa inicjatywa lub projekt, który już realizujesz. Wniosek powinien zawierać przede wszystkim jasno określone cele projektu, opis sposobu realizacji. Sprecyzuj, do kogo kierujesz swoje działania, określ ramy czasowe trwania i miejsce realizacji projektu. Napisz też, kto i jak poprowadzi projekt. Określ też liczbę uczestników.

Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają także wsparcie merytoryczne - zaproszenie do Akademii Lidera . Akademia jest okazją do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy dzięki specjalnie przygotowanym szkoleniom, które wzbogacą wiedzę animatorów oraz wyposażą ich w narzędzia ułatwiające realizację podejmowanych przez nich na co dzień działań.

W programie Lider Animator może wziąć udział każdy - nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor sportowy, trener klubowy, stowarzyszenia, fundacje, szkółki, czyli każdy kto prowadzi i organizuje zajęcia sportowe. Najważniejsza jest pomysłowość i zapał.

Do zeszłorocznej edycji zgłoszono 543 projekty. Jury wyłoniło 20 najciekawszych, których autorów zaproszono do Akademii Lidera. Każdy z nich otrzymał grant na realizację swojego pomysłu. Dodatkowo wyróżniono jeszcze 10 inicjatyw których pomysłodawcy otrzymali po 2 tysiące złotych.

Szukasz inspiracji?

Warto przyjrzeć się zeszłorocznym laureatom. Wachlarz dyscyplin, aktywności fizycznych jest niezwykle szeroki, chociaż trendy, które możemy zaobserwować w sporcie rekreacyjnym, nie ominęły też Lidera Animatora.

Najwięcej nagrodzonych projektów miało charakter biegowy. Michał Bieliński dzięki dofinansowaniu z programu zorganizował cykl biegów na leśnych terenach Koszalina i oznaczył trasy biegowe. Tomasz Makowski ruszył z biegowymi spotkaniami Night Runners, a Andrzej Kłódkowski poprze organizację biegów postanowił wśród członków lokalnej społeczności promować aktywność fizyczną.

Wśród laureatów pojawili się też rolkarze, rowerzyści, pływacy i triathloniści, kajakarze, mistrzowie sztuk walki, a także propagatorzy sportów drużynowych - siatkówki i koszykówki. Niezależnie od reprezentowanej przez nich dyscypliny, łączy ich jedno - sportowa pasja i społecznikowskie zaangażowanie.

Wykorzystaj szansę i dołącz do nich. Szczegóły akcji znajdziesz na stronie www.lideranimator.pl . Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące akcji, pisz na adres lideranimator@sportsupport.edu.pl.

Lider Animator to program Fundacji Aktywności Fizycznej i Zdrowia "Sport Support" pod hasłem "Obudź swoje ciało!" przy wsparciu finansowym Coca-Coli.