Kompresja od Pumy

- Odzież kompresyjna poprawia krążenie krwi, ogranicza ryzyko kontuzji i wspomaga regenerację - tłumaczy Piotr Bętkowski, ekspert marki PUMA, która proponuje biegaczom kolekcje PUMA ACTV i PUMA RCVR.

Na czym dokładnie polega kompresja?

 

Piotr Bętkowski, ekspert PUMA: W wielkim skrócie kompresja to optymalizacja pracy pojedynczych mięśni i całych grup mięśniowych, dzięki czemu łatwiej jest wykonywać ruchy wymagane w danym sporcie i osiągać lepsze rezultaty. Kompresja przywędrowała do sportu z medycyny. W trakcie aktywności odzież kompresyjna poprawia krążenie krwi, co powoduje łatwiejsze dostarczanie tlenu do mięśni i zwiększa ich wytrzymałość. Stabilizuje też ścięgna i więzadła, a to wpływa na mniejsze wibracje mięśni i zmniejsza ryzyko wystąpienia mikrouszkodzeń włókien mięśniowych. Dodatkowo kompresja przyspiesza regenerację po treningu. Mikrourazy powysiłkowe, które często dokuczają biegaczom, łatwiej minimalizować przy pomocy kompresji. Stąd kolekcja PUMA ACTV przeznaczona do startowania w zawodach, oparta na silikonowych paskach przylegających do ciała, pracujących z mięśniami, i kolekcja PUMA RCVR, która ma przyspieszać regeneracje, działając na układ limfatyczny odpowiedzialny za usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

PumaPuma Puma Skarpetki kompresyjne nie wystarczą?

 

Jednym wystarczą, innym nie. Czy tylko na łydkach mamy mięśnie biorące udział w danym ruchu? Czy biegacz używa tylko mięśni nóg? Oczywiście, że nie. Ręce w czasie biegu także pracują intensywnie, szczególnie przy pokonywaniu podbiegów. Zatem jeśli możemy pomóc również górnej części ciała, to warto to czynić. Kompresje sportową można używać wszędzie tam, gdzie mamy pracujące podczas danego sportu mięśnie.

Ile kosztuje odzież kompresyjna?

 

To trochę jak z samochodem. Można kupić taki za 15 tys. zł, a można jeździć takim za ponad milion złotych. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy mamy na wydanie i jak bardzo zależy nam na jakości produktu. Nie jest tajemnicą, że droższe produkty wykonane są z lepszych materiałów, zatem mają szansę na większą pomoc mięśniom. W naszych kolekcjach posiadamy kilkanaście produktów z kompresją z serii Puma ACTV i RCVR. Ceny zaczynają się od 139 zł za stanik sportowy z tą technologią, a kończą na kwocie 599 zł za leginsy biegowe.