Podstawą twojego zestawu powinien być preparat zawierający składniki nasilające proces termogenezy, czyli produkcji ciepła i przyspieszające tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Dobry środek zawiera w skaldzie ekstrakty z zielonej herbaty, kofeinę, wyciąg z pieprzu czarnego, korzystnymi dodatkami są także kapsaicyna z pieprzu kajeńskiego, wyciąg z gorzkiej pomarańczy, ekstrakty z zielonej kawy, yerba mate i herbaty czarnej. Spalacze tłuszczu różnią się między sobą siłą działania, na pierwszy raz warto sięgnąć po środek, który nie zawiera więcej niż 100mg kofeiny w porcji. Spalacz należy stosować codziennie, przy czym najważniejszą dawką jest ta przedtreningowa..
W czasie stosowania niskokalorycznej diety organizm sięga do rezerw energetycznych zmagazynowanych m.in. w okolicy pasa. Niestety pewien udział w procesach energetycznych biorą także aminokwasy, które "wyciągane" mogą być z mięśni szkieletowych. Innymi słowy odchudzanie może powodować redukcję tkanki mięśniowej. By temu zapobiec warto zastosować preparaty zawierające składniki o działaniu antykatabolicznym - czyli chroniące przed rozpadem mięśni. Wysoką skutecznością w tym zakresie charakteryzują się aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, czyli tzw. BCAA. Warto przyjąć 5 - 10g przed i po każdym treningu w celu zabezpieczenia przed katabolizmem.
Zakup odżywki proteinowej i preparatu błonnikowego pozwala z jednej strony na zmniejszenie uczucia głodu i apetytu na słodkie, a z drugiej mogą posłużyć do skomponowanie szybkiego, awaryjnego posiłku w momencie, w którym nie jest możliwe zjedzenie potrawy zaplanowanej w jadłospisie. Preparaty białkowe i błonnikowe można łączyć np. z owocami otrzymując pyszne i odżywcze, a niskokaloryczne koktajle odchudzające, lepsze niż tzw. "diety w proszku" dystrybuowane w sprzedaży bezpośredniej i na serwisach aukcyjnych.
Diety niskokaloryczne ubogie są często w składniki o charakterze nieenergetycznym, takie jak: witaminy, niektóre pierwiastki, wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Preparat witaminowo-mineralny oraz suplement zawierający olej rybi zasobny w tłuszcze z rodziny omega 3 mogą okazać się bardzo pomocne. Warto wiedzieć, że niedobory witamin, makro- i mikroelementów czy wspomnianych wyżej kwasów tłuszczowych mogą skutkować spowolnieniem metabolizmu i problemami ze spalaniem tkanki tłuszczowej.
Chociaż suplementy mogą wyraźnie przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej i pomóc tym samym odsłonić Twój "sześciopak", to nie należy zapominać, że stanowią one jedynie uzupełnienie, a nie zamiennik diety i treningu. Wiele osób niestety ulega przekonaniu, że stosowanie spalaczy tłuszczu zneutralizuje niekorzystny wpływ zjedzonego batona, ciasta, czy hamburgera, tymczasem jest to przekonanie wyjątkowo złudne.
Oczywiście przedstawiony tutaj zestaw suplementów, nie wyczerpuje w pełni tematu wspomagania wysiłków ukierunkowanych na uzyskanie pożądanego wyglądu brzucha. W ramach pracy nad "sześciopakiem" możliwe jest także zastosowanie preparatu keratynowego, przedtreningowego, argininy, beta alaniny i innych, jednak wyżej przedstawione propozycja obejmują komplet związków o sprawdzonym działaniu, który dla zdecydowanej większości przypadków ma charakter kompletny. Jak widać w zestawieniu nie znalazły się też popularne herbatki odchudzające, l-karnityna czy CLA, powodem była niestety - niska skuteczność.
Artykuł powstał dzięki współpracy z serwisem PoTreningu.pl .