Biegaczu, uważaj na kleszcze z produktami OFF!

Biegacze przeważnie wybierają trasy w parkach i miejskich lasach. Jednak często nie zdają sobie sprawy z tego, że w takich miejscach są narażeni na ugryzienie kleszczy. Dzięki produktom marki OFF! każdy biegacz może w łatwy sposób uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Biegaczu uważaj na kleszcze!

Za oknami lato w pełni, więc coraz częściej ludzie decydują się zrezygnować z bieżni i zacząć bieganie na świeżym powietrzu.

Wydawać by się mogło, że bieganie po parkach lub lasach miejskich nie niesie ze sobą dużego ryzyka, a kleszcze to pasożyty związane z Mazurami.( ) Od lat kleszcze zamieszkują tereny miejskie i są na nich coraz liczniejsze. - mówi magister Marta Supergan-Marwicz z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Warto pamiętać, że kleszcze nie skaczą i nie latają. Czekają na swojego żywiciela w trawie, w zaroślach czy pod liśćmi. Gdy wyczują ofiarę, spadają na nią lub się do niej przyczepiają. Potrafią nawet przez kilka godzin przemieszczać się po ciele w poszukiwaniu miejsca, w którym skóra jest delikatniejsza (okolice szyi, pępka, pachy, pachwiny, doły łokciowe, kolanowe, okolice intymne).

Dlatego odzież z długimi nogawkami, rękawami i kryte buty oraz przebranie się po powrocie do domu i prysznic (mycie ciała szorstką gąbką, ponieważ sam strumień wody nie spłucze pajęczaka), stanowią istotny element profilaktyki kleszczowej. Chronić można się również za pomocą repelentów. Najskuteczniejsze zawierają DEET, tak jak OFF! - radzi ekspertka.

DEET (N,N-Dietylo-m-toluamid) jest właśnie podstawowym, aktywnym składnikiem repelentów OFF!, która skutecznie chroni przed komarami, kleszczami i muchami blokując receptory czuciowe insektów i pajęczaków. Od 1957 roku DEET jest najpopularniejszą substancją odstraszającą owady na świecie.

W gamie produktów Off znajdziesz m.in. OFF! PROTECTION PLUS Atomizer lub Aerozol. Produkty te gwarantują kompleksową ochronę przed kleszczami (do 4 godzin), komarami (do 8 godzin) i muchami (do 5 godzin) i żel OFF! Family Care.

Copyright © Agora SA