Świetna forma na lato? Sprawdź, co pomoże ci osiągnąć ten cel

Duża dawka ruchu i dobrze zbilansowana dieta to warunki konieczne, żeby latem cieszyć się dobrą formą i smukłą sylwetką. Istnieją jednak sposoby, które znacznie przyspieszą ten proces. Sprawdź jakie!

Nawadniaj organizm 

Zgodnie z zaleceniami EFSA - Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Żywności - powinniśmy wypijać każdego dnia 2-2,5 litra wody dziennie.  Średnio 20% tej ilości dostarczamy organizmowi wraz z jedzeniem, więc do uzupełnienia pozostaje ok 1,5-2 litra. Pamiętaj, żeby pić często, a małymi łykami, dzięki czemu organizm dobrze "zagospodaruje" płyny. Wypicie na raz całej butelki wody jest zdecydowanie mniej korzystne. W trakcie aktywności fizycznej praktycznie nie powinnaś rozstawać się z butelką picia. Korzystnie jest sięgać po napoje izotoniczne, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom wody i elektrolitów w organizmie. Są łatwo dostępne, można je kupić już nie tylko w sklepach dla sportowców, ale i sklepach spożywczych oraz drogeriach. 

Jak zadbać o formę przed latemJak zadbać o formę przed latem Materiały partnera

Przyspiesz cały proces

W trakcie diety i treningów warto sięgnąć po suplementy diety, które wspomagają proces redukcji masy ciała i pomagają utrzymać prawidłową wagę. Zwróć uwagę na ich skład. Dobrze, gdy zawierają np. wyciąg z pieprzu kajeńskiego lub liści ostrokrzewu paragwajskiego. Dobrze działa także wyciąg z owoców Garcinia cambogia, który jest źródłem kwasu hydroksycytrynowego (utrudnia magazynowanie tłuszczu i zmniejsza apetyt). Suplementy diety przyspieszające proces zrzucania nadprogramowych kilogramów, są nieocenione szczególnie, gdy zależy nam na wyszczupleniu brzucha i ud, czyli problematycznych miejsc, gdzie ten proces jest bardzo długotrwały. Na rynku dostępna jest cała masa tego typu suplementów diety przeznaczonych dla kobiet, można je kupić m.in. w drogeriach. 

Jak zadbać o formę przed latemJak zadbać o formę przed latem Materiały partnera

Kontroluj postępy

Regularne kontrolowanie postępów działa bardzo mobilizująco i pomaga trzymać się planu, jakim jest osiągnięcie idealnej sylwetki i dobrej formy na lato. Waga i centymetr? Jak najbardziej, ale bardzo pomocne bywają w tym aplikacje, zegarki lub opaski, które analizują naszą aktywność fizyczną. Takie urządzenia potrafią w bardzo precyzyjny sposób przeprowadzić m.in.: ilość spalonych kalorii, przebytej odległości (w zależności od tego, czy jest to spacer, bieg, jazda na rowerze, czy pływanie). Na rynku pojawiły się także opaski z niezwykle przydatną funkcją: rozpoznania obszarów wymagających poprawy. Można je kupić w drogeriach Super-Pharm. 

Jak zadbać o formę przed latemJak zadbać o formę przed latem Materiały partnera

Postaw na L-karnitynę 

To jeden z najpopularniejszych środków wspomagających odchudzanie, naturalnie występujący aminokwas (można go znaleźć m.in. w mięsie i nabiale). Ma też inne, bardzo cenne właściwości: opóźnia zmęczenie w trakcie treningu, wspomaga regenerację po nim. L-karnitynę można kupić w drogeriach Super-Pharm w postaci suplementu diety. Warto wybrać taką, z dodatkiem chromu. To bardzo cenny dla człowieka (szczególnie tego odchudzającego się) pierwiastek, bo poza przyspieszeniem spalania tłuszczu, hamuje także apetyt. Poza tym - reguluje poziom cholesterolu. 

Jak zadbać o formę przed latemJak zadbać o formę przed latem Materiały partnera

Nie poddawaj się

Przychodzą takie dni, kiedy masz już dość. Kolejny dzień z rzędu nie chce ci się iść na trening, najchętniej zamówiłabyś pizzę i została w domu przed telewizorem. Pomyśl jednak ile już osiągnęłaś - kilka kilogramów mniej, za małe do niedawna spodnie teraz leżą idealnie, a ty zaczęłaś czuć się znacznie lepiej w swoim ciele. To znak, że wszystko idzie w dobrą stronę. Nawet najlepsi sportowcy miewają chwile zwątpienia i ogarnia ich lenistwo. Klucz do sukcesu leży w tym, żeby zmobilizować się do dalszej pracy. Wyciągnij przyjaciółkę na wspólne bieganie, basen lub siłownię. Będzie ci raźniej. Przedtem możesz sięgnąć po napój energetyczny, który szybko postawi cię na nogi i pomoże w pierwszych minutach treningu. Zwróć jednak uwagę na jego skład. Koniecznie wybierz taki bez cukru!

Jak zadbać o formę przed latemJak zadbać o formę przed latem Materiały partnera

Więcej podobnych produktów znajdziesz w nowej gazetce Super-Pharm!

Więcej o: