Keratynowe prostowanie włosów, czyli regeneracja za pomocą keratyny

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, którego celem jest odbudowa struktury włosów, ich odżywienie, a także wygładzenie. Keratyna, która aplikowana jest na włosy w trakcie zabiegu, to naturalny budulec włosów, odpowiedzialny za ich kondycję oraz zdrowy wygląd.

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, którego popularność nie słabnie już od dobrych kilku lat. To metoda prostowania, odżywania oraz regeneracji włosów przez uzupełnienie niedoborów keratyny, czyli białka będącego naturalnym składnikiem budulcowym włosów, w ich strukturze.

Dla kogo jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów szczególnie polecane jest osobom, których włosy są bardzo zniszczone osobom, chcą mieć idealnie proste włosy po wykonaniu zabiegu, osobom, które często chodzą na basen oraz tym, które często poddaja swoje włosy różnym zabiegom fryzjerskim.

Keratynowe prostowanie włosów - cena.

Cena keratynowego prostowania włosów waha się w zależności od salonu oraz długości włosów, które poddane są zabiegowi miedzy 350 a 1000 złotych.

Keratynowe prostowanie włosów w domu.

Okazuje się, że zabieg keratynowego prostowania włosów możemy wykonać zarówno u fryzjera, jak i w domu.Jeśli chcemy zabieg keratynowania włosów przeprowadzić w domu samodzielnie, to musimy nie tylko znać się na samym jego przebiegu, ale również zebrać wiele informacji na temat produktów, jakich będziemy używać do pielęgnacji po samym zabiegu.

Jak samemu zrobić keratynowe prostowanie włosów?

Na wykonanie zabiegu keratynowego prostowania włosów należy przeznaczyć sobie sporo czasu, najlepiej zarezerwować sobie dzień wolny, gdyż jego wykonanie w pełni może zająć nawet pięć godzin. Zabieg rozpoczynamy od umycia włosów szamponem oczyszczającym, następnie włosy należy wysuszyć za pomocą suszarki.
Drugi krok jest kluczowy i być może potrzebna będzie pomoc. Włosy należy podzielić na sekcje przy pomocy grzebienia. Następnie nałożyć na włosy keratynę za pomocą specjalnego pędzelka. Trzeba uważać, by nie nałożyć zbyt grubej warstwy. Należy również pilnować, by produktu nie aplikować na skórę głowy, a jedynie na włosy jak najbliżej ich nasady. Keratyna powinna zostać na włosach około dwudziestu minut. Na koniec włosy należy wysuszyć suszarką oraz wyprostować za pomocą prostownicy. Kolejnym krokiem jest spłukanie włosów za pomocą letniej wody z prysznica. Na mokre włosy należy nałożyć odżywkę, a je same dokładnie rozczesać. Odżywkę trzymamy na włosach nie krócej niż pięć minut. Spłukujemy i suszymy.

Jak długo utrzymuje się efekt keratynowego prostowania włosów?

Keratyna utrzymuje się we włosach od 3 do 6 miesięcy. Aby podtrzymać efekt do 6 miesięcy z pewnością należy uzbroić się w dwa niezbędne produkty do pielęgnacji: szampon i odżywkę, które nie zawierają soli, alkoholu, SLS/SLES oraz silikonów. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.