Blizan. Żel silikonowy na blizny

Blizan jest nowoczesnym preparatem silikonowym przeznaczonym do leczenia blizn różnego pochodzenia. To hipoalergiczny, przeźroczysty, szybko wysychający żel, przeznaczony do leczenia blizn różnego pochodzenia; zarówno u dzieci jak i dorosłych. Preparat może być stosowany w przypadku bliznowców (keloidów), blizn przerostowych, blizn po operacjach plastycznych i chirurgicznych, blizn pooparzeniowych, pourazowych, blizn po zabiegach terapii laserowej, blizn po cesarskim cięciu, rozstępów powstałych w wyniku ciąży, zmian wagi lub okresów szybkiego wzrostu podczas dojrzewania oraz blizn potrądzikowych.

Właściwości:


Rany po wcześniejszych urazach mechanicznych, chemicznych, termicznych bądź po stanach chorobowych takich jak trądzik czy ospa pozostawiają po sobie blizny. Możemy jednak przyczynić się do tego, by były one jak najmniej widoczne. Blizny można leczyć na dwa sposoby - metodami inwazyjnymi i nieinwazyjnymi. Do metod inwazyjnych zaliczamy: chirurgiczne wycięcie blizny, krioterapię, laseroterapię, radioterapię, zastosowanie kortykosteroidów czy podanie wypełniaczy. Metody nieinwazyjne to terapia uciskowa oraz miejscowe stosowanie preparatów w postaci kremów i maści. Żele silikonowe wykorzystują zjawisko okluzji, sprzyjające zmniejszeniu powierzchniowej utraty wody, przy jednoczesnym zwiększeniu uwodnienia tkanek. Dzięki temu ogranicza proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, syntezę kolagenu i hamuje procesy zapalne, co stwarza warunki niezbędne do prawidłowego leczenia blizn.

Technologia silikonowego żelu Blizan poprawia wygląd blizn i zapobiega ich nadmiernej formacji. Blizan zmiękcza, uelastycznia oraz wygładza blizny poprawiając ich wygląd. Redukuje przebarwienia, niweluje świąd i uczucie napięcia. Zapobiega powstawaniu blizn przerostowych, bliznowców oraz rozstępów. Żel silikonowy tworzy na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody membranę, utrzymując tym samym właściwą wilgotność skóry. Żel Blizan można stosować w przypadku nowych jak i starych blizn.

Skład:


Mieszanina polisiloksanów.
Stosowanie: Żel stosuje się zewnętrznie na skórę. Zaleca się, aby przed zastosowaniem żelu umyć oraz osuszyć miejsce jego aplikacji. Należy wycisnąć odrobinę żelu i delikatnie rozprowadzić go po całej powierzchni blizny. Następnie przez około minutę do trzech masować bliznę rozcierając żel - masaż dodatkowo wspomaga proces gojenia się blizn. Cienką warstwę żelu pozostawić na skórze aż wyschnie. Ewentualny nadmiar żelu można usunąć chusteczką. Rekomenduje się stosowanie żelu Blizan dwa razy dziennie. Preparat stosuje się na każdą świeżą bliznę już po zagojeniu się rany, na nieuszkodzoną skórę. Najlepsze efekty otrzymuje się w przypadku stosowania żelu w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany. 

Zalety:

•Blizan to nowoczesny preparat silikonowy, który jest najlepszą formą leczenia blizn.

•Formuła Żelu zawiera 100% wyselekcjonowanych silikonów (mieszanka polisilianów) o skuteczności udowodnionej naukowo.

•Blizan jest jest bezwonny, przeźroczysty, nie brudzi ubrania i szybko wysycha, co znacząco podnosi komfort terapii. Może być stosowany pod makijaż.

•Bezzapachowa formuła Blizan o idealnej konsystencji jest łatwa w aplikacji, co zachęca do systematycznego stosowania i wykonania masażu.Regularna aplikacja i delikatny masaż gwarantują skuteczność leczenia i są podstawą udanej terapii blizn.

•Blizan jest bezpieczny dla całej rodziny i może być stosowany  bez ograniczeń wiekowych.

•Może być stosowany w przypadku nowych (do 2.lat od pojawiania) oraz starych blizn.

•Żel silikonowy Blizan jest dostępy w aptekach internetowych i stacjonarnych w przystępnej cenie.

Pamiętaj: podstawą skutecznego leczenia blizn jest regularne stosowanie Żelu silikonowego Blizan, a podczas aplikacji preparatu  - wykonanie delikatnego masażu zmienionego miejsca. Stosuj 2x dziennie przez minimum 3 miesiące.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.