8 wskazówek, dzięki którym sprawnie spakujesz walizkę na każdy wyjazd

Sztuka skutecznego pakowania się to wcale niełatwa i nieoczywista umiejętność. Paulina Kuczyńska, ambasadorka myfitness.pl ma dla Was kilka wskazówek, jak spakować do walizki najpotrzebniejsze rzeczy i zrobić to szybko, i sprytnie.

Wskazówki Pauliny:

1. Lista rzeczy

Zanim zacznę się pakować, tworzę listę wszystkich rzeczy, które będą mi potrzebne na wyjeździe. Następnie, na osobnej kartce, wypisuję te, bez których będę mogła się obejść. Zaczynam od spakowania rzeczy z pierwszej listy, a jeżeli mam jeszcze trochę wolnego miejsca, to dopakowuję te mniej potrzebne. Jeśli po spakowaniu rzeczy z pierwszej listy nie mam już miejsca w torbie, to wiem, że najważniejsze rzeczy mam już ze sobą, a bez reszty dam sobie radę.

2. Zabaw się w stylistkę

Zamiast pakować do walizki pełno przypadkowych rzeczy i wszystko to, co nawinie Ci się pod rękę (bo akurat może się przydać), stwórz gotowe zestawy ubrań na każdy dzień. Zastanów się, co do czego będzie pasować, pomyśl ile bluzek, sukienek czy spodni będziesz potrzebować i stwórz gotowe stylizacje na każdą okazję. Resztę ubrań odłóż i schowaj bezpiecznie do szafy, nie będziesz ich potrzebować.

3. Od największego do najmniejszego

Podstawowa zasada skutecznego pakowania brzmi: największe i najcięższe rzeczy idą na dół. Jeżeli musisz na wyjazd zabrać ze sobą rzeczy, które zajmą dużo miejsca, jak np. ręczniki czy kurtki, rozłóż je na samym dnie torby.

Paulina KuczyńskaPaulina Kuczyńska https://www.instagram.com/paulinakuczynskaa/

4. Bądź uniwersalna

Postaraj się wybrać ze swojej szafy i spakować te rzeczy, które są najbardziej uniwersalne. Buty, które będą pasować zarówno do sukienki, jak i do spodni. Kurtkę, która sprawdzi się na co dzień, jak i na wieczór. Spodnie pasujące do eleganckiej góry, jak i do zwykłego t-shirtu.

5. Roluj

Jeżeli tak jak ja, nie lubisz składać ubrań, to mam dla Ciebie świetną wiadomość. Aby zaoszczędzić miejsca w walizce i zmieścić w niej więcej rzeczy - absolutnie nie składaj ubrań! Dokładnie tak. Zamiast złożyć ubranie w kostkę - precyzyjnie zroluj je i układaj jedno przy drugim. Ten na pozór dziwny trik, jest na prawdę bardzo skuteczny i pozwala zyskać więcej miejsca w walizce.

7. Wykorzystuj przestrzeń

Wykorzystuj każdą wolną przestrzeń i staraj się, aby żadne wolne miejsce w Twojej torbie się nie zmarnowało. Jak to zrobić? Woreczek z biżuterią wsadź do butów, a jeśli bierzesz ze sobą dodatkową torebkę, powkładaj do niej wszystko to, co się zmieści, a co niepotrzebnie zabierałoby Ci osobne miejsce w walizce. Pakowanie jednego przedmiotu w drugi to stary jak świat, ale za to bardzo dobry i funkcjonalny sposób.

8. Przelewaj

Jeśli czeka Cię wyjazd nie dłuższy niż tydzień, to z pewnością nie musisz zabierać ze sobą pełnowymiarowych produktów. W niektórych sklepach z kosmetykami dostaniesz gotowe miniaturki szamponów, płynów do mycia, past do zębów i kremów. W drogeriach dostaniesz też małe buteleczki, do których możesz przelać te produkty, których na co dzień używasz. Dzięki tej prostej zasadzie zaoszczędzisz miejsca w torbie, a Twój bagaż będzie o wiele lżejszy.

Więcej porad znajdziesz w naszym poradniku FitRewolucja w 4 krokach.

Więcej o: