Galénic Beauté de nuit. Promienna skóra po przebudzeniu

Galénic wychodzi z nową propozycją Beauté de nuit, która jest czymś więcej niż tradycyjną pielęgnacją. Twórcy formuł Galénic, wiedząc, że dobry sen wpływa na piękny wygląd po przebudzeniu, zapragnęli wspomóc skórę w głębokim, niczym niezakłóconym odpoczynku.

Umiejętne połączenie składników to podstawa sztuki Galena. Polega na precyzyjnym wyborze składników oraz połączeniu ich w strukturze galenowej zapewniającej najwyższą skuteczność. Tylko odpowiedni składnik aktywny podany w umiejętnie skonstruowanej formule umożliwi osiągnięcie wymarzonych efektów pielęgnacyjnych.

Niecodzienny składnik. Papaja

Twórców Galénic zainteresowały wyjątkowe właściwości papai rosnącej w Indiach. Gdy jest młoda, mimo silnego słońca, deszczu i ataków owadów, skórka papai nie niszczy się i pozostaje gładka. Sekretem rośliny jest proteaza zawarta w mleczku owoców i liści. Enzym ten ma wyjątkową zdolność pochłaniania szkodliwych zanieczyszczeń, a także modelowania i zabliźniania tkanek. W ten sposób skórka papai ulega nieustannej odnowie. Czy może być także strażnikiem ludzkiej skóry?

Pozyskanie składnika aktywnego z papai nie należało jednak do łatwych. Ekstrakcja musi odbywać się przy użyciu ciepła, które jednocześnie przemienia proteazę w cukier, sprawiając, że traci wszelkie właściwości ochronne. Uniknięcie tego zjawiska było prawdziwym wyzwaniem. Konieczne było zastosowanie stabilizatora termicznego, który umożliwiał zatrzymanie przemiany proteazy w cukier, a tym samym pozyskanie cennego składnika aktywnego. W ten sposób narodziła się makroproteaza z papai.

Przed ostatecznym włączeniem makroproteazy z papai do formuły nowego dermokosmetyku, składnik aktywny musiał zostać przetestowany pod kątem skuteczności. Badania wykazały, iż makroproteaza z papai sprzyja działaniu złuszczającemu na poziomie +61,7% w porównaniu do 41,8% w przypadku kwasu glikolowego. Wynik ten potwierdzono pomimo zastosowania kwasu glikolowego w dawce 6 razy wyższej niż dawka makroproteazy z papai*.

*Badanie na wycinkach skóry ludzkiej utrzymywanej przy życiu (% aktywności u 8 dawców, technika opracowana przez Laboratoires Pierre Fabre Dermo-Cosme´tique).

Precyzyjna struktura galenowa

Celem Galénic było zachowanie wszystkich właściwości nowego składnika aktywnego. Osiągnięto go dzięki utworzeniu unikalnej struktury galenowej, zapewniającej najwyższą skuteczność. Twórcy Beauté de Nuit puścili wodze wyobraźni i opracowali zaawansowaną strukturę: Chrono-Patch Gel

Wodny żel

Woda będąca głównym składnikiem mleczka papai, to naturalny i nieodłączny składnik makroproteazy z papai. Aby w pełni wykorzystać jej właściwości, zamiast kremu twórcy wybrali więc postać żelu o wysokiej zawartości wody.

Efekt plastra

Aby zapewnić działanie składników nawilżających przez całą noc, przywrócić sprężystość i zahamować utratę wody, wynaleziono zaawansowaną strukturę tworzącą na skórze rodzaj niewidzialnego plastra.

Chronoaktywność

Należało jeszcze sprawić, by ten wodny żel z efektem plastra działał w zgodzie z naturalnymi cyklami skóry. Po aplikacji makroproteaza z papai zaczyna eliminację martwych komórek naskórka, uwalniając wierzchnią warstwę skóry. Dzięki temu, gdy około godziny 1:00 w nocy nadchodzi szczyt odnowy komórkowej, nowopowstałe komórki mogą łatwiej przedostać się na powierzchnię i zająć miejsce pomiędzy istniejącymi komórkami, tworząc „nową skórę”. Dzięki chronoaktywnemu działaniu żelu po przebudzeniu skóra wydaje się świeższa, bardziej świetlista i nawilżona.

GALENIC BEAUTE de NUITGALENIC BEAUTE de NUIT www.galenic.com

Chronobiologia. Przebudzenie w nowej skórze

Godzina 23:00

Makroproteaza z papai wkracza do akcji. Zastosowana przed snem eliminuje martwe komórki zalegające na powierzchni skóry. Działanie to jest możliwe dzięki dużej zawartości wody w formule Chrono-patch gel.

Godzina 1:00

Odnowa komórkowa osiąga swój szczyt. Chronoaktywny żel współgra ze skórą, towarzysząc jej w odnowie komórkowej. Nowopowstałe komórki mogą z łatwością przedostać się na powierzchnię skóry, który została już oczyszczona z martwych złogów.

Między 1:00 a 4:00

Efekt plastra odgrywa kluczową rolę, chroniąc skórę przed utratą wody. Gdy kanały są otwarte, składniki aktywne przenikają w głąb skóry. Struktura z efektem plastra działa jak długa nawilżająca kąpiel – nawilża skórę na powierzchni zapobiegając utracie wody z głębszych warstw, a przy tym pozwala skórze oddychać. Skóra odzyskuje sprężystość dzięki cząsteczkom nawilżającym (gliceryna roślinna i sorbitol) oraz wysokiemu stężeniu kwasu hialuronowego o dużej masie cząsteczkowej. Ta lekka, płynna, półprzepuszczalna struktura z efektem plastra zapewnia długotrwałe działanie i zachowanie poziomu prawidłowego nawilżenia skóry.

Godzina 7:00

Doskonałe połączenie składnika i formy podania kosmetyku sprawia, że cera po przebudzeniu jest świeża, promienna i wypoczęta. Gładka, niewiarygodnie delikatna i sprężysta. Wygląda piękniej i młodziej, jakby narodziła się na nowo.

Skuteczna pielęgnacja Beauté de nuit

Unikalna kompozycja składników aktywnych i struktura galenowa pozwalają osiągnąć wysoki poziom skuteczności. Formuła o niewielkiej liczbie składników sprawia, że w nocy skóra maksymalnie odpoczywa, tak by po przebudzeniu być jeszcze piękniejszą. Twórcy formuły Beauté de nuit dodali do kompozycji tylko niezbędne składniki, które naturalnie łączą się ze sobą w doskonałej harmonii. Beauté de nuit to pochwała prostoty, przynosząca najlepsze efekty.

Zmysłowe doznania

Wyjątkowa pielęgnacja na noc zamknięta w krystalicznym, opalizującym żelu. Po zastosowaniu daje uczucie nawilżającego kompresu, który otula skórę na noc. Delikatnej, błękitnej konsystencji towarzyszy lekki, świeży zapach z nutami słodkiego lotosu i pudrowymi akcentami mimozy i irysa.

Skóra jak nowonarodzona

Porównując przekroje skóry przed zastosowaniem Beauté de nuit można zaobserwować posklejane ze sobą komórki naskórka. Skóra jest grubsza przez obecność licznych martwych komórek. Na przekroju skóry po zastosowaniu kwasu glikolowego widać nie tylko mniejszą ilość martwych komórek, ale również zmianę w strukturze zdrowych komórek głębszych warstw naskórka. Przekrój skóry po zastosowaniu Beauté de Nuit ujawnia znaczny spadek ilości martwych komórek zalegających na powierzchni skóry, bez zmiany struktury komórek zdrowych leżących głębiej. Skóra łagodnie pozbywa się swojego martwego „płaszcza”, nie doznając żadnych uszkodzeń.

Stan skóry po przebudzeniu

96% kobiet czuje, że rano skóra jest gładka w dotyku. Według 89% z nich, wrażenie to jest dodatkowo wzmocnione uczuciem nawilżenia i rozświetlenia. Dzięki Beauté de Nuit 89% kobiet zauważa widoczną poprawę rozświetlenia skóry,
a 94% twierdzi, że skóra po przebudzeniu jest piękniejsza.

Pomiary po trzech tygodniach stosowania

Wyniki mierzone metodą punktacji klinicznej pokazują poprawę gładkości skóry o 63% oraz rozświetlenie cery o 51%.

Galénic Beauté de nuit - żel chrono-aktywny na noc dostępny w aptekach    

Pojemność: 50 ml Cena: 188zł

SPRAWDŹ: Oczyszczanie twarzy. Prawdy i mity

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.