Jak przywrócić skórze zdrowy wygląd na wiosnę?

Po zimie nasza cera jest szara, sucha, zmęczona i pozbawiona jędrności. Przyczyniają się do tego wiatr, mróz i centralne ogrzewanie, a także zimowa dieta, która jest bogatsza w tłuszcze, a uboższa w witaminy niż w innych porach roku. Iza Wójcicka z Kitako radzi, jak dbać o skórę na wiosnę.

Skóra po zimie - od czego zacząć?

Wiosenną odnowę skóry warto zacząć od zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Przede wszystkim, należy usunąć szarą, zrogowaciałą warstwę naskórka. Do cery wrażliwej i naczyniowej używamy peelingu enzymatycznego, natomiast do cery normalnej, mieszanej i łojotokowej polecany jest peeling z drobnoziarnistymi substancjami ścierającymi. Cera stanie się gładsza, o ładniejszym i żywszym kolorycie. Po złuszczeniu warstwy rogowej naskórka łatwiej też będą wnikać w głąb skóry substancje odżywcze dobrane do danego typu cery np. serum, które wchłania się bardzo szybko i dokładnie. Zawiera ono gamę składników odżywczych i nawilżających w większym stężeniu niż krem. Ważnym kosmetykiem w zabiegach pielęgnacyjnych jest tonik, który przywraca skórze prawidłowy odczyn pH, co zmniejsza ryzyko jej podrażnień. Na zakończenie krem, który powinien zawierać witaminy A, C, E oraz d-Pantenol (alantoina), które łagodzą podrażnienia, uelastyczniają skórę, blokują powstawanie wolnych rodników oraz regulują procesy keratynizacji naskórka. Kremy na dzień powinny zawierać filtry UVA, które chronią cerę przed promieniami słonecznymi.

Zrób peeling w domu. Nasze sposoby!

Co możemy zrobić w domu?

Przede wszystkim oczyszczamy cerę odpowiednim peelingiem, następnie nakładamy odpowiednie do typu skóry preparaty. Serum, maski nawilżające i lekki krem na dzień. Najlepsze działanie rozświetlające i rozjaśniające mają kosmetyki zawierające witaminę C.

Gdy skóra na twarzy jest napięta i piecze - świetnym domowym sposobem jest maseczka ze świeżo i drobno startego ogórka. Nawilży, rozjaśni i ukoi skórę twarzy. Bladej cerze można dodać koloru pijąc sok z marchewki, ale także, przemywanie nim twarzy jak tonikiem. Na bardzo suchą skórę możemy nałożyć czysty miód, po 15 minutach zmywamy wodą i przywracamy pH tonikiem. Cera jest nawilżona i błyszcząca.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o peelingach.

Co odłożyć po zimie, a jakich kosmetyków zacząć używać?

Odkładamy kremy tłuste, które miały za zadanie chronić skórę twarzy przed zimnem . Na wiosnę używamy kremów nawilżających, lekkich, z lipidami, algami, kolagenem naturalnym czy proteinami, a także witaminami, które pobudzają odnowę komórkową, wyrównują koloryt skóry i opóźniają procesy starzenia. Musimy również pamiętać o skórze pod oczami i w okolicach oczu, gdzie jest ona wyjątkowo delikatna. Dobry krem pod oczy i na powieki powinien mieć w składzie kwas hialuronowy, kolagen naturalny, witaminę E oraz wyciągi roślinne, które dodatkowo likwidują opuchliznę i sińce pod oczami.

Woda pomaga zachować ładny wygląd skóry. Program "Jedz wodę" Dr Murada.

Jakie zabiegi można wykonać warto wykonać po zimie?

Podstawą każdego zabiegu jest oczyszczenie skóry twarzy, ocenienie problemu i dobranie odpowiedniego zabiegu.

W Instytucie Kitako możemy zaproponować Państwu na wiosnę zabieg rewitalizujący. Składa się on z oczyszczenia (demakijażu), peelingu, 25 minutowego masażu z kremem z kolagenem, a następnie wprowadzenia odpowiedniego preparatu dostosowanego do typu cery poprzez mezoterapię bezigłową, która w sposób nieinwazyjny transportuje substancje czynne do głębokich warstw skóry. Zabieg kończymy nałożeniem odpowiedniego kremu. Skóra nabiera kolorytu, zostaje błyskawicznie nawilżona, wyregulowana zostaje gospodarka wodna, zlikwidowane jest uczucie suchości i ściągania.

Kolejnym zabiegiem świetnie poprawiającym kondycję skóry twarzy jest zastosowanie olejku arganowego. W naszym salonie posiadamy w 100% sprowadzone olejki, prosto z Maroka. Oczyszczamy skórę twarzy wykonując demakijaż i peeling, wykonujemy 30 minutowy masaż przy relaksującej muzyce. Olejek świetnie się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na twarzy. Czysty argan posiada właściwości opóźniające procesy starzenia oraz łagodzące objawy alergii. Działa przeciwzapalnie, poprawia elastyczność skóry, wygładza zmarszczki, głęboko nawilża skórę, łagodzi objawy trądziku młodzieńczego i przyśpiesza gojenie uszkodzonej skóry. Nie na darmo olejek arganowy nazywany jest płynnym złotem Maroka!

Artykuł przygotowała Iza Wójcicka, kosmetyczka z warszawskiego Instytutu Zdrowych Włosów Kitako , ul. Piękna 24/26a.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.