Dlaczego kobiety zdradzają?

Co pcha kobiety do zdrady? Czym różni się zdrada kobiety od zdrady mężczyzny? Czy tylko mężczyźni mają zdradę w genach? Poznaj prawdę na ten temat.

Dlaczego kobiety zdradzają? Z różnych powodów. Z nudy, w ramach zemsty, w poszukiwaniu dreszczyku emocji albo uczuć. Zdradzające żony twierdzą, że do nawiązania kontaktów intymnych z innym mężczyzną pchnęła je samotność, poczucie braku więzi i bliskości z mężem. Mężczyźni natomiast najczęściej zdradzają dla seksu.

Emocje Każdy romans jest inny tak samo jak powód jego nawiązania. Mężczyźni w pozamałżeńskim związku szukają seksu i rzadziej zakochują się w swoich kochankach. Kobiety w romans często angażują emocje i to ich brak w stałym związku pcha je w ramiona innych mężczyzn. Aby zdradzić, zwykle kobieta musi czuć się nieszczęśliwa, natomiast mężczyzna może być szczęśliwy w małżeństwie, a mimo to zdradzać. Podobno 35% procent zdradzających żon jest szczęśliwych w małżeństwie, a odsetek ten wśród mężczyzn wynosi aż 56%.

Geny Bazując na teoriach Darwina można stwierdzić, że mężczyzna zdradzając, dąży do rozprzestrzenienia swoich genów. Ale i kobiece zdrady można uzasadnić ewolucją. Dawniej kobiety zabiegały, by zdobyć mężczyznę - opiekuna. Jednak idąc zbierać pożywienie często miewały kontakty seksualne z innymi mężczyznami. Po co? Aby "wykupić" sobie rodzaj ubezpieczenia - gdy główny partner ginął, mogły liczyć na opiekę kochanka. Kilku partnerów seksualnych dawało zatem większe szanse na przeżycie jej i jej dzieciom (kochanek nie wiedział które z dzieci jest jego, dbał więc o wszystkie, a przynajmniej o te, które mogły być jego). Być może zdobywały też różne geny, rodząc dzieci różnych partnerów. Dzięki temu miały szanse wydać na świat różnorodne potomstwo, z którego choć część mogła przeżyć niesprzyjające warunki - np. choroby. Jest to oczywiście tylko teoria, której nie sposób ani udowodnić, ani obalić. Naukowcy są zgodni w jednym - kobieta zdradza nie tylko z powodów seksualnych; kontakty seksualne z innymi partnerami mają często bardziej skomplikowane podłoże, często związane z uczuciami. Kobiety nie zdradzają dla seksu, ale nie mają nic przeciwko temu, by zdrada dostarczała im także przyjemności seksualnej.

Przypadek, czy celowe działanie Ponieważ kobiety długo analizują sytuację w małżeństwie zanim zdradzą, raczej nie wpadają w ramiona innych mężczyzn przypadkowo, pod wpływem impulsu, jak to często zdarza się mężczyznom. Po seksie pozamałżeńskim nie odwracają się na pięcie i nie odchodzą. Tak potrafią mężczyźni. Kobiety poprzez seks zwykle nawiązują emocjonalną relację z mężczyzną. Mężczyźni z kochankami tylko uprawiają seks. Oczywiście są i wyjątki tak po stronie płci pięknej, jak i brzydkiej.

Kobiety zwykle zdają sobie sprawę z konsekwencji swojego romansu - romans mężczyzny jest społecznie bardziej akceptowany, niż zdrada żony. To także jedna z przyczyn, dla których kobiety rzadziej zdradzają.

Panowie, jeśli chcecie by kobieta była wam wierna, dbajcie o uczucia was łączące i o to, by często wspólnie spędzać ze sobą czas.

Źródło: WebMd; "Why woman cheat"

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.