Poznański maraton nadchodzi

Już za niespełna miesiąc odbędzie się czwarta edycja Poznań Półmaratonu. Na razie na liście startowej są ponad 2 tys. biegaczy i biegaczek. Chcesz wystartować? Zapisy trwają do końca marca.

Opłata startowa wynosi 40 zł, a weryfikacja i odbiór pakietów startowych odbędzie się w hali Arena w następujących dniach:

1 kwietnia (piątek) w godz. 10:00 - 20:00

2 kwietnia (sobota) w godz. 09:00 - 20:00

w dniu biegu odbiór pakietów nie będzie możliwy

Każdy z uczestników w ramach pakietu startowego otrzyma m.in. pamiątkową koszulę oraz imienny numer startowy.

Uczestnicy półmaratonu pobiegną tradycyjną trasą maratonu (ze startem na ul. abpa. Baraniaka i metą nad Maltą), z tą różnicą, że wykonają tylko jedno okrążenie. Zawodników na trasie oprócz zespołów muzycznych, których już dziś jest jedenaście, wspierać będą pacemakerzy prowadzący bieg na następujące czasy: 1:30, 1:40, 1:50, 2:00. Każdy zawodnik który pokona dystans 21,097 km w regulaminowym czasie 3 godzin otrzyma medal, a na najlepszych czekają nagrody finansowe.

Imprezie jak co roku będą towarzyszyły targi Expo, które podobnie jak biuro zawodów zlokalizowane będą w Arenie. Na 24 stoiskach będzie można zapoznać się z nowościami na rynku sportu w zakresie odzieży, obuwia, odżywek i suplementów diety. Wśród wystawców nie zabraknie też ulubionych portali biegowych: Maratonów Polskich oraz Maratończyka.

Trasa 4. Poznań Półmaratonu

Trasa 4. Poznań PółmaratonuTrasa 4. Poznań Półmaratonu Fot. halfmarathon.poznan.pl

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.