Judyta z myfitness.pl schudła 20 kg. Dwa lata wzlotów i upadków. ''Cukier to nałóg''

Redaktorka naszego portalu przeszła niesamowitą metamorfozę. Łącznie schudła ok 20 kg. Odkąd zaczęła dbać o zdrowe odżywianie jej życie zmieniło się diametralnie.

Judyta zmieniła swoje życie o 180 stopni. Odkąd zaczęła dbać o zdrowe odżywianie jej życie zmieniło się diametralnie. Zmiana nawyków sprawiła, że schudła ok 20 kg. Jak wyglądała jej metamorfoza? Judyta odważyła się nam o tym opowiedzieć.

Karolina Brzuszczyńska: Co zmotywowało Cię do zmiany? 

Judyta Witkiewicz: Przede wszystkim moje odbicie w lustrze... Pewnego dnia postanowiłam wypróbować trening Ewy Chodakowskiej, która była moją motywacją. Niestety nie byłam w stanie wykonać jej popularnego programu "Skalpel" do końca, czułam zmęczenie już po kilku minutach i to był moment przełomowy... Ostatecznie stwierdziłam, że muszę coś w swoim życiu zmienić. 

Od czego zaczęłaś? Jak wyglądał początek Twojej przemiany?

Tak naprawdę od razu "rzuciłam się na głęboką wodę". Zmieniłam moją dietę diametralnie, całkowicie odstawiłam wszystkie niezdrowe, przetworzone produkty. Najciężej było ze słodyczami, które dotychczas codziennie gościły w mojej diecie. Uzależnienie od cukru, to niesamowity nałóg nad którym bardzo ciężko zapanować. 

MetamorfozaMetamorfoza Judyta Witkiewicz

Udało Ci się? Ile czasu trwała Twoja metamorfoza?

Moja metamorfoza trwała wbrew pozorom dość długo, bo zajęło mi to 2 lata z upadkami i wzlotami po drodze. Na początku szło mi bardzo dobrze, mój metabolizm pracował na najwyższych obrotach. W przeciągu kilku miesięcy zgubiłam 7 kg, ale to było dla mnie za mało. Chciałam schudnąć więcej przez co zaczęłam jeść coraz mniej. Wprowadziłam głodówki, które kompletnie zniszczyły moją gospodarkę hormonalną. Pojawił się efekt jojo i pierwsze załamanie. Straciłam motywację i chęć do dalszych zmian, nękały mnie napady głodu i jedzenie kompulsywne...

Ale się nie poddałaś? 

Nie! Po każdych napadach głodu miałam wyrzuty sumienia i postanowiłam, że tak dalej być nie może. Stwierdziłam, że chcę lepiej poznać swoje ciało, więc zapisałam się na studia na kierunek dietetyczny. Wróciłam do zdrowego trybu życia, tym razem powoli wprowadzałam zmiany w swoim jadłospisie mając na uwadze przede wszystkim moje zdrowie. Trenowałam regularnie i w pewnym momencie tak mi się to spodobało, że postanowiłam ukończyć kurs instruktora fitnessu. 

Jak teraz czujesz się po przemianie?

Jeszcze przede mną dużo pracy, ale już teraz mam więcej pewności siebie. Czuję, że czerpię z życia więcej radości, mam zdecydowanie więcej energii i chęci do działania. Taka przemiana fizyczna wpłynęła bardzo mocno na moje nastawienie psychiczne. Zresztą sport stał się moją pasją i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Jako redaktorka myfitness i trenerka oraz przyszła dietetyczka chcę dzielić się nią i pomagać innym. 

Zobacz także
 • Najszybszy (i najbezpieczniejszy) sposób na pozbycie się tłuszczu z brzucha Najszybszy (i najbezpieczniejszy) sposób na pozbycie się tłuszczu z brzucha
 • 5 rzeczy, które sprawią, że twój biust się powiększy 5 rzeczy, które sprawią, że twój biust się powiększy
 • przez te nawyki twój trening nie jest skuteczny 5 złych nawyków, przez które twój trening nie jest skuteczny
Komentarze (19)
Judyta z myfitness.pl schudła 20 kg. Dwa lata wzlotów i upadków. ''Cukier to nałóg''
Zaloguj się
 • igor.bilyj

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby naprawdę tyle schudła, to by to pokazała. Jak widać, nawet w portalu dla grubasów nie brakuje fake newsów.

 • koma_5

  Oceniono 2 razy 2

  W przeciągu to się można co najwyżej przeziębienia nabawić. .. Pani Karolino!

 • kniazwitold

  Oceniono 6 razy 2

  Widzę grubą gębę i jakieś nogi - kolejne kłamstwo i manipulacja.

  Na uzależnienia potrzebny jest terapeuta a nie głodowanie.

 • 1234pablo

  Oceniono 3 razy 1

  Zaraz, zaraz, a gdzie kaszaloty z Wysokich obcasów? Czy nie powinny jej wyjaśnić jaka to teraz jest nieszczęśliwa, poddając się modzie wymyślonej dla zaspokojenia samczych chuci?

 • baluwolanda

  Oceniono 1 raz 1

  jadam ile chce i o ktorej chce a schudlem PONAD 30 kg W ROK . sposób 6 treningow tygodniowo, rower 30 kilometrów dziennie co 3-4 dni gdy nogi odpoczywają - siłka
  tyle temacie cukier i terapia

 • 162tony

  Oceniono 1 raz 1

  brzuch pokaż.

 • rz-yg

  Oceniono 1 raz 1

  z cukru jem tylko 2e kostki czekolady gorzkiej i w pół roku schudłem 15 kg.

 • kato-rznik

  Oceniono 3 razy 1

  Schudła "o 20 kg" a nie "20 kg".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX