"FitRewolucja w 4 krokach": Paulina Kuczyńska przedstawia pozycje jogi, które pomogą ci się zrelaksować

Pozycje jogi, które prezentuje współautorka poradnika "FitRewolucja w 4 krokach" to niezawodny sposób na odstresowanie, relaks i poukładanie myśli. Możesz je powtarzać codziennie przed snem albo chociaż dwa, trzy razy w tygodniu. Koniecznie spróbuj!


----------KUP poradnik "FitRewolucja w 4 krokach" TUTAJ----------

.. myfitness.pl

1. Pozycja lotosu

Usiądź w siadzie skrzyżnym na podłodze. Wyprostuj plecy i delikatnie ściągnij łopatki. Podwiń kość ogonową, lecz nie napinaj nadmiernie brzucha. Oprzyj grzbiety dłoni na kolanach i połącz środkowe palce z kciukiem. Wydłuż szyję, opuszczając ramiona. Weź głęboki wdech nosem i wydech ustami. Postaraj się nie oddychać brzuchem, lecz klatką piersiową rozszerzając żebra. Koncentrując się na oddechu, pozostań w pozycji przez kilka minut.

Paulina KuczyńskaPaulina Kuczyńska Daniel Koper

2. Pozycja kobry

Połóż się na brzuchu. Ustaw dłonie na szerokość ramion, a łokcie skieruj do tułowia. Wyprostuj kolana i rozszerz nogi na szerokość bioder. Oprzyj palce i grzbiety stóp o ziemię. Odpychając się od dłoni, unieś tułów i nogi nad ziemię. Ciężar ciała przenieś na dłonie i stopy. Pamiętaj, by rozluźnić szyję. Wytrzymaj w pozycji 15 sekund.

Paulina KuczyńskaPaulina Kuczyńska Daniel Koper

3. Pozycja drzewo

Rozszerz palce stóp i połącz ze sobą duże paluchy. Ustaw stopy na ziemi, równomiernie rozkładając ciężar ciała od palców stóp po pięty. Wyprostuj nogi podciągając rzepki kolanowe. Podwiń kość ogonową, napnij brzuch i pośladki. Wyprostuj plecy, ściągnij łopatki i opuść ramiona. Unieś jedną nogę i oprzyj stopą o udo nogi stojącej na ziemi. Unieś ręce nad głową i złącz dłonie. Spokojnym oddechem kontroluj utrzymanie równowagi. Wytrzymaj w pozycji 30 sekund, a następnie zmień stronę.

Paulina KuczyńskaPaulina Kuczyńska Daniel Koper

4. Pies z głową w dole

Pozycją wyjściową jest klęk podparty. Ustaw ręce na szerokość barków, dłonie w jednej linii z ramionami, nogi na szerokość bioder. Napnij brzuch i pośladki oraz podwiń kość ogonową. Odpychając się od dłoni wyprostuj kolana i wypchnij pośladki do góry. Wyprostuj plecy i ściągnij łopatki. Ustaw głowę w jednej linii z kręgosłupem. Wytrzymaj w pozycji przez minutę.

Zobacz: Przez 2 tygodnie ćwiczyłam z "Rewolucją" Ewy Chodakowskiej. Efekt? [TEST]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.