Targi Fit & Sport Show powracają!

Cykl targów Fit & Sport Show powraca także w tym roku. W jednym miejscu i czasie można zapoznać się z pełną ofertą rynku fitness klubów i siłowni, akcesoriów i sprzętu sportowego, suplementacji i odżywek.

Polacy mają nowe, zdrowe nawyki

Moda na zdrowy tryb życia na dobre zawładnęła Polakami. Rodzimy rynek fitness to pod względem dynamiki rozwoju prawdziwy fenomen na tle całej gospodarki. Już dziś jest wart 1,5 mld złotych, ale w ciągu najbliższych lat ten wskaźnik może się nawet potroić

W całej Europie branża fitness tak szybko rozwija się jeszcze tylko w Turcji. Polacy nadrabiają wieloletnie zaległości w tym temacie: karnet czy członkostwo w jakimkolwiek punkcie lub klubie aktywności fizycznej ma 6 proc. naszych rodaków. Dla porównania w Szwecji jest to 33 proc., a średnia unijna wynosi 11 proc. Obecnie w Polsce działa ok. 2,5 tys. fitness klubów, co przy 8 tys. takich miejsc w Niemczech nie jest oszałamiającą sumą. Kolejne kluby - czy też całe ich sieci - powstają jednak jak grzyby po deszczu, bo Polacy wreszcie wstali z kanapy przed telewizorem i wzięli się za siebie. I nie chodzi tu tylko o młodzież. Jedną z najbardziej aktywnych w ostatnich latach grup jest kategoria wiekowa 50+.

Z myślą o wszystkich entuzjastach zdrowego trybu życia - starych i młodych, kobietach i mężczyznach, amatorach i zaawansowanych firma Nowy Adres S.A. powołała do życia cykl targów Fit & Sport Show, podczas których w jednym miejscu i czasie można zapoznać się z pełną ofertą rynku fitness klubów i siłowni, akcesoriów i sprzętu sportowego, suplementacji i odżywek. Pierwsza edycja imprezy, która odbyła się jesienią 2014 r. odniosła spektakularny sukces - w ciągu dwóch dni targowych ofertę 107 wystawców obejrzało blisko 5 tys. zwiedzających!

- Tak wysoka frekwencja podczas premierowej edycji Fit & Sport Show pokazuje, że w Warszawie brakowało dotąd takiej imprezy - mówi Mariusz Kleta z firmy Nowy Adres S.A., organizator targów.

- Ze względu na duże zainteresowanie zarówno wśród odwiedzających, jak i wystawców zdecydowaliśmy, że w 2015 r. odbędą się dwie edycje targów Fit & Sport Show - zapowiada Kleta. Obie imprezy odbędą się w tym samym miejscu - warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Edycja wiosenna (9-10. maja) ma koncentrować się na sportach letnich, jesienna (14-15. listopada) - na dyscyplinach zimowych.

W zamyśle organizatora Fit & Sport Show ma być nie tylko imprezą targową, ale prawdziwym świętem sportu we wszystkich jego odsłonach i aspektach - również tym biznesowym. Oprócz zapoznania się z ofertą wystawców, odwiedzający targi będą mogli wziąć udział w licznych otwartych treningach (prowadzonych m.in. przez ambasadorów Fit & Sport Show, uznanych trenerów personalnych Katarzynę Bigos, Katarzynę Dziurską, Filipa Bednarowicza i in.), zawodach i prezentacjach nowych dyscyplin. W specjalnej Strefie Edukacji i Aktywności będzie można zapoznać się z najnowszymi nowinkami, zasięgnąć porady u doświadczonych trenerów i wysłuchać interesujących prelekcji dietetycznych. Podobnie jak w zeszłym roku, nie zabraknie również maratonu Zumby.

- Fit & Sport Show to impreza dla wszystkich, którzy cenią sobie aktywny styl życia - zarówno dla wyczynowych sportowców, jak i amatorów czy tych, dla których aktywność fizyczna jest po prostu sposobem spędzania wolnego czasu - mówi Mariusz Kleta. To również doskonała okazja, by zerwać z siedzącym trybem życia, zastanowić się nad własnym zdrowiem i skończyć ze wszystkimi wymówkami, które tyle razy powstrzymywały nas przed wzięciem się w garść i zadbaniem o naszą sylwetkę. Gorąco zapraszamy już dziś!