Olszyn dla aktywnych - kalendarz sportowych imprez

Olsztyn Aktywnie to projekt, który promuje spędzenie wolnego czasu w terenie i wykorzystanie go na poznawanie tajników Pilatesa, trening na rowerach stacjonarnych czy ćwiczenia dla młodych mam. Zobacz, gdzie i kiedy będą dostępne bezpłatne aktywności i porady ekspertów.

Olszyn Aktywnie to projekt, który nawiązuje do koncepcji rozwoju Olsztyna zgodnego z wizją miasta sprzyjającego aktywnemu spędzaniu czasu przez cały rok, z uwzględnieniem walorów krajoznawczych i elementów dziedzictwa historyczno-kulturowego. Celem akcji jest również promocja turystyki aktywnej jako sposobu na spędzanie wolnego czasu, również przez turystów goszczących w Olsztynie oraz na terenie powiatu olsztyńskiego.

Zobacz, co szykuje Olszyn dla aktywnych.

Mama aktywnie! (31.05)

Outdoorowy trening ogólnorozwojowy dedykowany wszystkim mamom, powracającym do formy po narodzinach dziecka.Każde spotkanie prowadzone przez licencjonowanych instruktorów, obejmuje część fitness przy dźwiękach energicznej muzyki oraz zabawę biegową zakończoną ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi.

Odnowa Aktywnie! (7.06)

Centrum Intensywnej Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych oferuje porady w zakresie bólów różnego pochodzenia, wad postawy u dzieci, rehabilitacji dzieci z uszkodzeniem układu nerwowego, zaopatrzenia ortopedycznego u dzieci z wadami stóp oraz porady dla aktywnie uprawiających sport (jak prawidłowo się rozgrzać oraz rozciągnąć, jak urozmaicić swą dietę aby pozbyć się dolegliwości bólowych stawów lub mięśni).

Bezpłatny trening Indoor Cycling (7.06)

Olsztynianie będą mieli okazję poznać alternatywę zajęć grupowych, nielada gratkę dla wszystkich entuzjastów jazdy rowerowej. Na rowerze stacjonarnym potrafi jeździć każdy. Efektem treningu jest spalenie zbędnych kalorii, lepsze samopoczucie i zwiększona wytrzymałość organizmu. Jazda zgodnie z wytycznymi chroni stawy, nie prowadzi do kontuzji, gdyż intensywność zajęć dostosowana jest do danej grupy. Dodatkowo każdy uczestnik zajęć indywidualnie decyduje o obciążeniu, które ustawia na rowerze.

Pilates (8.06)

Pilates to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Metoda ta przyczyniać się ma do wzmocnienia mięśni, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze sportowymi imprezami w Olsztynie i okolicach wejdź na www.aktywnie.olsztyn.eu

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.