Chcesz się pozbyć włosów na zawsze? Pomoże laser Vectus

Depilacja laserowa to najlepszy sposób na pożegnanie się ze zbędnym owłosieniem na dobre. Teraz możesz zrobić to bezboleśnie i szybko, dzięki nowemu laserowi Vectus.

Jak działa laser diodowy?

Laser diodowy emituje łagodną wiązkę promieni, pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie inwolucji i spoczynku. Po tym okresie część włosów znów wchodzi w aktywny etap wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtórzone ( min. 3 razy ). Podczas jednego zabiegu można usunąć do 30 proc. z widocznych.

Laser Vectus - szybko, bezboleśnie i na trwałe

Laserem diodorym jest laser Vectus. To innowacyjna technologia firmy Palomar Medical Technologies przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia oraz przebarwień. Czym różni się laser Vectus od innych laserów? Wyjątkowość polega na tym, że skutecznie działa nawet na tak trudne do usunięcia włosy jak rude czy jasny blond. Dodatkowo Palomar Vectus usuwa przebarwienia z powierzchni skóry.

Urządzenie do wykonywania zabiegu jako jedyne na świecie, wyposażone jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze - Skintel. Urządzenie samoistnie wybiera parametry zabiegu w zależności od koloru skóry pacjenta. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry zabiegu.

Korzyści wynikających z tego jest kilka. Po pierwsze, dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta. Przez to zabieg jest bardziej efektywny. Po drugie, indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.

Na skuteczność zabiegu wpływa również opatentowana technologia "Photon Recycling", która polega na ponownym wykorzystaniu światła, w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Światło, dzięki wbudowanym w głowicy lustrom, powraca , co powoduje, że impuls światła wykorzystywany jest w stu procentach radykalnie zwiększając efektywność procedury.

Urządzenie ma wbudowany system chłodzenia "Advanced Contact Cooling". Komfort pacjenta zapewnia nie tylko bardzo szybkie tempo pracy lasera, ale również zastosowane w głowicy chłodzenie kontaktowe. Oznacza to, że skóra jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Pozwala to zastosować wyższą energię w trakcie zabiegu, a tym samym w znaczący sposób zwiększyć jego skuteczność.

Jak wygląda zabieg laserem Vectus?

Najpierw odbywa się analiza fototypu skóry. Robi ją kosmetolog, przykładając do skóry urządzenie Skintel. Ono wykonującym odczyt poziomu aktywnej melaniny w skórze, który następnie przesyłany jest do platformy. Na tej podstawie ustawiane są parametry zabiegu. Skintel posiada jako jedyne na świecie certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach, np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica. Przed przystąpieniem do zabiegu analizowane są następujące parametry: grubość włosa, jego kolor, gęstość włosów na obszarze zabiegowym oraz najważniejszy parametr - fototyp. Po ustaleniu tych składowych urządzenie dobiera odpowiednie parametry.

Podczas zabiegu głowica jest przykładana jest miejsce przy miejscu. Po charakterystycznym dla laserów "kliknięciu" głowica jest przykładana do następnego miejsca. Zabieg jest bezbolesny. Trzeba pamiętać tylko o tym, żeby przed wybraniem się do gabinetu dokładnie ogolić miejsce, które ma być depilowane. Jeśli zostaną włoski - można poczuć delikatne uszczypniecie.

Laser Vectus - po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli. Dla najlepszego rezultatu należy wykonać od 3 do 4 zabiegów w następujących przerwach: twarz - ok. 6 tygodni, ręce - ok. 8 tygodni, tors - 10-12 tygodni, plecy - 10-12 tygodni, pachy - 6-8 tygodni, bikini - ok. 8 tygodni, pośladki - ok. 8 tygodni, nogi - 8-12 tygodni.

W przypadku usuwania przebarwień zazwyczaj wystarcza zaledwie 1 zabieg od osiągnięcia pełnego i satysfakcjonującego efektu. Przebarwienie natomiast przybierze ciemniejszy odcień, po 2-3 tygodniach w naturalny sposób ulegnie złuszczeniu wraz z naskórkiem. W cięższych przypadkach gdy przebarwienia jest ciemniejsze będzie potrzeba od 2 do maksymalnie 3 zabiegów.

Przeciwwskazania

świeża opalenizna, ciąża, przerwana ciągłość naskórka, epilepsja, leki, zioła foto-uczulające, terapia retinoidami (witamina A), przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, bliznowce, aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne.

Zabieg laserem Vectus można wykonać w Klinice Medycyny Estetycznej BeautymeD w Warszawie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.