Ta dziewczyna udowodniła, że sklepy wpędzają nas w kompleksy!

Zadowolona wybierasz się na zakupy, a wracasz załamana, bo w nic się nie zmieściłaś? Nie panikuj! To wcale nie musi oznaczać, że przytyłaś. Ta dziewczyna udowodniła, że popularne sieciówki z ubraniami potrafią wpędzić nas w kompleksy.

.. .

Ruth Clemens, pochodząca z Wielkiej Brytanii dziewczyna, będąc na zakupach próbowała w H&M wcisnąć się w dżinsy w brytyjskim rozmiarze 16 (polski rozmiar 44). Bez skutku! Była pewna, że nie jest to kwestia  dodatkowych kilogramów, dlatego postanowiła zareagować i napisać do marki!

Dziewczyna, która na co dzień nosi rozmiar 14 (nasz 42) napisała na Facebooku H&M, co sądzi na temat zaniżonej rozmiarówki.

Była w szoku, gdy okazało się, że jej post udostępniono 12 tysięcy razy i uzbierał 10 tysięcy komentarzy. Dziewczyna do wpisu dołączyła swoje zdjęcie, na którym próbuje założyć wspomniane spodnie w rozmiarze 16, czyli jeszcze większym niż nosi na co dzień.

"Jestem pewna, że macie świadomość, że rozmiar 16 jest największy w waszej rozmiarówce (pomijając ubrania plus size, które są trudno dostępne i nie oferują takiego wachlarza stylów dla osób świadomych mody, jak jest w przypadku ubrań w mniejszych rozmiarach)" - napisała.

Dodała też, ze jest bardzo wysoka - ma 180 cm i nie ma żadnej nadwagi, więc to chyba nie jest normalne, że nie mieści się w ubrania z H&M.

"Jest mi naprawdę trudno znaleźć pasujące ubrania ze względu na mój wzrost, dlaczego więc robicie dżinsy, które są nieprawdopodobnie małe? Jestem za gruba do zwykłego asortymentu? Czy mam po prostu zaakceptować, że dostępne i niedrogie modne ciuchy nie są dla osób takich jak ja?"

Większość internautów przyznała Ruth Clemens rację i zauważyli, że nic dziwnego, że tak wiele młodych dziewczyn boryka się z niską samooceną.

Na post dziewczyny postanowiła odpowiedzieć sama marka H&M:

"Zawsze chcemy, żeby nas klienci spędzali przyjemnie czas podczas zakupów i czuli się dobrze ze sobą. W H&M produkujemy odzież dla wszystkich sklepów na całym świecie, dlatego poszczególne rozmiary mogą różnić się od siebie w zależności do stylu, kroju i materiału. Cenimy sobie wszystkie informacje zwrotne i uwzględnimy wszystkie uwagi twoje oraz innych klientów".

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ .