TEN wpis Sylwii Szostak na Facebooku wywołał poruszenie! Czy da się wyglądać fajnie nie trzymając żadnej diety?

"Chcesz ładny zarysowany brzuch, wysportowane nogi, pozbyć się boczków? Zmień zawartość swojej lodówki, a zobaczysz na jakie naprawdę zmiany stać Twój organizm. Pamiętaj jeśli oszukujesz, to tylko siebie".

Sylwia na swoim profilu społecznościowym napisała:

"A czy da się wyglądać fajnie nie trzymając żadnej diety?"

"Przecież nie jem słodyczy, czemu cały czas wyglądam źle?"

Często spotykam się z takimi pytaniami.

Nie z byle powodu wzięło się powiedzenie "jesteś tym, co jesz" albo "ABS robi się w kuchni". W kurczaka, ani pizzę się nie zamienisz, ale Twoje ciało jest odzwierciedleniem tego czym je karmisz.

Regularne treningi są bardzo ważne, aby poprawić metabolizm, zdrowie, ogólny wygląd, ale nigdy nie wykorzystasz potencjału swojego organizmu ćwicząc i ładując w siebie śmieci.

Jesz chipsy i idziesz na trening je "spalić" ?

To tak nie działa. Oczywiście młodsze osoby mogą mieć tu bardziej z górki ze względu na jeszcze naturalnie hulający na maxa metabolizm, ale nie tylko kalorie się tu liczą, a ich wartościowość, pochodzenie. Skupiając się wyłącznie na wartości kcal możemy doprowadzić do licznych niedoborów i towarzyszącym teraz ogromnej ilości kobiet zaburzeniom gospodarki hormonalnej.

Możesz zużyć adekwatną śmieciowym produktom ilość energii. W najlepszym wypadku utrzymasz stałą wagę, lub po okresie nierobienia niczego włączając do gry treningi odrobinę schudniesz, ale ten proces długo nie potrwa.

Pamiętaj, że organizm ludzki jest jak jedna wielka maszyneria, która potrzebuje wartościowych środków do odbudowy, regeneracji i dalszej pracy.

Eliminacja śmieciowego żarcia, to już pierwszy krok ku dobremu.

A wartościowe żywienie, nowe nawyki, bo nie o tymczasowej diecie tu mówię sprawią, że Twój organizm doceni Twoją treningową pracę.

Chcesz ładny zarysowany brzuch, wysportowane nogi, pozbyć się boczków?

Zmień zawartość swojej lodówki, a zobaczysz na jakie naprawdę zmiany stać Twój organizm.

...i pamiętaj jeśli oszukujesz, to tylko siebie.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.