Idealna pupa na przestrzeni lat. Tak zmieniał się kanon piękna!

Kanony kobiecego piękna ulegają ciągłej zmianie! Zobacz, jak na przestrzeni lat zmieniało się wyobrażenie o... idealnej pupie!

Kobiece kształty od zawsze budziły wiele emocji! Na początku XX wieku ideałem piękna była tak zwana Gibson girl, czyli kobieta z wyraźnym wcięciem w talii, o pełnych biodrach i pośladkach. Nie była chuda, ale miała wyraźnie zaznaczone kształty. Kanon piękna z tamtego okresu został uwieczniony na rysunkach Gibsona.

pupapupa .

pupapupa .

1920 rok to czas, kiedy kobiece figury zaczynają tracić swoje krągłości na rzecz chłopięcych sylwetek. To czasy tzw. flapper girl, czyli chłopczycy.

pupapupa .

Lata 30. to wielki powrót kobiecych kształtów!

Ponownie zaczęto dostrzegać piękno krągłości. Chudość i chłopięca sylwetka stały się passe. Zaczęto zwracać uwagę na aktywność fizyczną i doceniać piękno wysportowanego ciała.

pupapupa . Krągła pupa stała się obiektem pożądania. Stawiano też na obfite uda.

pupapupa .

Lata 40. to czas zmysłowych i silnych kobiet. Figura miała być przede wszystkim apetyczna i  ponętna.

pupapupa .

Lata 50. i 60. to czas, gdy pupa ponownie się zmniejsza. Królują spódniczki mini i krótkie spodenki. Ich zadaniem było podkreślanie małej pupy. Kobiety w latach 50. i 60. znowu zaczęły się odchudzać.

pupapupa .

Lata 70. - mała, drobna pupa triumfuje! Najlepiej, gdy jej właścicielki mają dodatkowo długie i szczupłe nogi. Do tego smukła sylwetka. Duża pupa o kobiecych kształtach nie wchodziła wówczas w grę. Ideałem kobiecej urody była wówczas Farrah Fawcett.

pupapupa .

Lata 80. to kult mięśni! Ideał piękna w tamtym okresie to wysoka, wysportowana atletka. Pupa musiała być wtedy umięśniona i wyćwiczona.

.. .

Lata 90. to złoty czas modelek. Zwracano wtedy uwagę przede wszystkim na ich twarze. Pupa zeszła wtedy na drugi plan...

pupapupa .

Początek XXI wieku to wielki come back małych pup. Panowała wtedy moda na tzw. spodnie biodrówki i odsłonięte brzuchy. Idealne pośladki były małe, ale krągłe!

pupapupa .

2010  to początek mody na wielkie pupy w stylu Kim Kardashian. Potężne, wystające pośladki i zaznaczona talia. Jak długo potrwa moda na taki typ figury, czas pokaże...

pupapupa .

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .