Biega od lat, strartuje w ultramaratonach i przekonuje innych, że można być biegaczem... z nadwagą

39-letnia Mirna Valerio biega już od 14 lat, prowadzi bloga, w którym motywuje innych "otyłych biegaczy" do pokonania swoich kompleksów. Mirna wzięła udział w ultramaratonie, a jej historia ukazała się na łamach znanego magazynu Runner's World. Biegaczka nadal walczy o swoje marzenia i zachęca do tego wszystkich ludzi.

Dlaczego zdobyła taką popularność? Jak sama twierdzi większość ludzi patrząc na jej zdjęcia przeżywa niemały szok, gdy okazuje się, że jest uczestniczką ultramaratonów.

hh Tammi Nowack Photography / Via Facebook: TammiNowackPhotography Tammi Nowack Photography / Via Facebook: TammiNowackPhotography

Kobieta wystąpiła też w NBC Nightly News opowiadając o swoich sportowych osiągnięciach.

hh repost instagram repost instagram.com

Mirna przyznaje, że zarówno otyłość, jak i bieganie zaczynają się w ludzkich głowach. W każdym sporcie nie powinniśmy zapominać o integralności ciała i ducha.

hh buzzfeed.com buzzfeed.com

Zaczęła prowadzić bloga, by podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami z treningu maratońskiego i zmotywować ludzi do walki o swoje marzenia.

gg www.runnersworld.com www.runnersworld.com

gg www.runnersworld.com www.runnersworld.com

kk www.thekitchn.com www.thekitchn.com

Stara się łamać stereotypy i dziwi się, że biegająca osoba z nadwagą nadal wzbudza wiele kontrowersji. Valerio jest nauczycielką, prowadzi też chór i jest trenerem biegowym. Za cel stawia sobie również aktywny coaching ludzi, których trenuje.

ff www.facebook.com www.facebook.com

Kobieta czuje się dobrze ze swoimi krągłościami i chętnie testuje sportową odzież dla osób o obfitszych kształtach.

Valerio apeluje - chcąc zmieniać swoje życie, najpierw trzeba zacząć od zmiany kierunku swoich myśli. To głowa, a nie ciało, jest źródłem naszego potencjału i zarazem ograniczeń.

Przeczytaj podobne historie TUTAJ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.