Fithoroskop. Ryby - ćwicz pilates i nie zajadaj stresu

Ryby żyją w świecie marzeń i częściej myślą o treningu, niż go... wykonują. Bardziej odpowiada im joga i pilates niż trening siłowy. Jak powinna wyglądać dieta Ryb? Sprawdź!

RYBY (19 lutego - 20 marca)

Żywioł: woda

Ryby żyją w świecie marzeń i wyobraźni. Bardzo ważne są dla nich sprawy duchowe. Dlatego trening nigdy nie będzie dla nich tylko kształtowaniem ciała. Ważne są także uczucie, jakich podczas niego doświadczają: relaks, odprężenie, zmęczenie, które przynosi zadowolenie to najważniejsze uczucia, dla których Ryby ćwiczą.

W związku z tym idealne aktywności dla Ryb to joga i pilates, podczas których mogą się skupić na powolnym i precyzyjnym wykonywaniu ruchów oraz na zagłębieniu się w swoje myśli.

Dwoista natura Ryb sprawia, że są niezdecydowane, także w kwestii treningu, dlatego często testują różne zajęcia fitness zanim trafią  na te, które im odpowiadają.

Ryby często cierpią na problemy z obrzękami, zatrzymywaniem wody w organizmie i cellulitem. Zdażają się im obtarcia stóp, odciski oraz częste przeziębienia. Dlatego ważne dla Ryb jest odpowiednie dobranie butów sportowych i ubieranie się, kiedy wychodzą biegać.

Żeby zlikwidować obrzęki i cellulit, powinny dbać o nawadnianie organizmu, unikać przetworzonego jedzenia i soli. Można wspomóc się suplementami z rutyną, wzmacniającą naczynia krwionośne i zapobiegającą przechodzeniu wody do przestrzeni międzykomórkowych, co skutkuje obrzękiem właśnie.

Ryby mają skłonność do nawyków i niekoniecznie zdrowych przywyczajeń, dlatego często zajadają swoje problemy, potrafią rzucić się na fast food, zajadać smutki czekoladą i wypijać hektolitry kawy, żeby się pobudzić.

Ryby są otwarte i chętnie przekazują swoją wiedzę, a ich zainteresowania to często ekologia, medycyna, więc dobrze sprawdzają się w roli trenerów personalnych, nauczycieli jogi czy dietetyków.

Najlepsze aktywności: joga i pilates

 

jogajoga