Volkswagen T-Roc - zwinny SUV w wielkim mieście

Volkswagen T-Roc był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich miesięcy. Nowy SUV Volkswagena wkracza do bardzo popularnego segmentu i wprowadza do niego przełomowe rozwiązania.

Kierowcy w całej Europie pokochali miejskie crossovery. Auta tego typu biją rekordy sprzedaży, a na rynek wchodzą coraz to nowe modele

Miejskie SUV-y - auta, które podbijają serca Europejczyków

Skąd bierze się ich popularność? W crossoverach siedzi się wyżej, co przekłada się na znacznie lepszą widoczność. Widzimy więcej i mamy większą kontrolę nad sytuacją na drodze. SUV-y, od tych wielkich po najmniejsze, dają także poczucie bezpieczeństwa i pewności. Górujemy nad resztą kierowców, a masywna sylwetka naszego auta chroni przed niebezpieczeństwem.

Nie bez znaczenia jest też terenowe zacięcie crossoverów. Oczywiście, rzadko kto zabiera swojego SUV-a na prawdziwe bezdroża, ale auta pokroju T-Roca nie boją się nawet najwyższych krawężników, dziur w nawierzchni czy śpiących policjantów. Crossovery czują się znakomicie w miejskie dżungli. A taki Volkswagen T-Roc poradzi sobie i poza asfaltowymi drogami, dzięki świetnemu napędowi 4Motion.

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc fot. Volkswagen

No i bez znaczenia nie jest też wyjątkowy styl crossoverów. Spójrzmy na T-Roca - to nie tylko lakier czy felgi, mały Volkswagen daje mnóstwo możliwości personalizacji, które wyrażają indywidualny styl każdego kierowcy.

Wejście smoka - Volkswagen T-Roc

Mierzy 4234 mm długości, 1819 mm szerokości i 1573 mm wysokości, idealnie wpisując się w segment kompaktowych crossoverów. Mimo kompaktowych rozmiarów, idealnie sprawdzających się w mieście, T-Roc oferuje mnóstwo przestrzeni zarówno w pierwszym, jak i w drugim rzędzie siedzeń. To zasługa dużego rozstawu osi (2603 mm).

Bagaże wszystkich podróżujących bez trudu zmieszczą się w 445-litrowym bagażniku. Po złożeniu tylnej kanapy jego pojemność wzrasta do imponujących 1290 l. Tak przestronnego przedziału bagażowego nie ma żaden z konkurentów kompaktowego SUV-a Volkswagena.

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc fot. Volkswagen

Wyraź siebie - T-Roc mistrzem stylu i personalizacji

Mało który samochód na rynku pozwala aż tak bardzo dostosować się do kierowcy. T-Roc już w bazowej wersji wyróżnia się spośród innych SUV-ów tego segmentu – ma sportową, nowoczesną sylwetkę z wyraźnie nakreślonymi liniami karoserii.

Dodatkowo bogata oferta opcji pozwala stworzyć SUV-a jedynego w swoim rodzaju, idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb kierowcy. Przykładowo, można go zamówić z dwubarwną karoserią – z dachem malowanym w jednym z czterech kontrastowych kolorów (lakierowanym włącznie z przednimi słupkami i z obudowami lusterek zewnętrznych). W sumie T-Roc oferuje kilkadziesiąt kolorów lakierów i dwukolorowych kombinacji! A do tego dodajcie jeszcze różnokolorowe wzory felg...

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc fot. Volkswagen

Lider pod względem wyposażenia i technologii

Tak zaawansowanego pod względem technologii małego crossovera na rynku jeszcze nie było. Już w standardzie lista wyposażenia jest bardzo bogata. Znajdują się na niej m.in.: system stabilizacji toru jazdy (ESP), system "Front Assist" z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, klimatyzacja z regulacją manualną "Climatic", system „Lane Assist”, czyli asystent utrzymywania pasa ruchu i czujnik deszczu.

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc fot. Volkswagen

Na liście wyposażenia znajdziemy także zaawansowany aktywny tempomat oraz asystenta jazdy w korku, który sprawia, że auto samodzielnie porusza się w korku, a kierowca może się odprężyć i odpocząć.

Volkswagen T-RocVolkswagen T-Roc fot. Volkswagen

Wrażenie robi też duży ekran dotykowy systemu multimedialnego, który zapewnia stałą łączność z Internetem. Jako pierwszy w segmencie T-Roc oferuje wyświetlacz Active Info Display umożliwiający indywidualny wybór ważnych dla kierowcy informacji widocznych za kierownicą.