Jak wyglądają przygotowania do półmaratonu naszej redaktorki. Dlaczego Karolina postanowiła wziąć udział w wyzwaniu Who Said Girls Can't Race?

Who Said Girls Can't Race to projekt skierowany do kobiet. Bierze w nim udział 7 uczestniczek, które postanowiły w zaledwie trzy miesiące przygotować się do półmaratonu. Jedną z nich jestem ja, bo kto powiedział, że kobiety nie mogą się ścigać?

No właśnie. Ścigać się. 7 uczestniczek, 7 różnych, nieznających się do tej pory kobiet, 7 zupełnie innych motywacji i powodów do biegu. Kim są uczestniczki i co zmotywowało je do wzięcia udziału?

Jola jest prawniczką, która na co dzień zajmuje się prawem rodzinnym. Pomaga i wspiera swoich klientów. Praca daje jej ogromną satysfakcję i uczucie spełnienia, ale jest też ogromnie stresująca. Dlatego postanowiła zgłosić się i wziąć udział w wyzwaniu.

Moje codzienne zawodowe obowiązki stanowią dla mnie duże obciążenie psychiczne, dlatego potrzebuję aktywności przywracającej mi równowagę. Lubię stawiać sobie wysoko poprzeczkę, a półmaraton jest dla mnie jeszcze wielkim wyzwaniem. Pokonując własne słabości staję się mocniejsza nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, czego już doświadczałam przebiegając krótsze dystanse. Chociaż bieganie jest sportem indywidualnym, a nie zespołowym, to jednak trening w zespole daje znacznie lepsze rezultaty, przede wszystkim wyzwala motywację i zdrowe współzawodnictwo. Nie mam wątpliwości, że projekt WSGCR, jak żaden inny, przygotuje mnie do pokonania półmaratonu i będzie cudowną, życiową przygodą.

Justyna z kolei na co dzień studiuje Wychowanie Fizyczne na AWFie w Warszawie. Specjalizuje się w akrobatyce powietrznej, ale kocha sport ogółem. Bieganie ją odpręża, a treningi ze społecznością adidas Runners dodają motywacji. Półmaraton jest dla niej kolejnym celem do osiągnięcia.

Marta na co dzień pracuje w korporacji. Wolny czas spędza na podróżowaniu, jednak leżenie na kanapie nie jest jej obce. Do biegania i wzięcia udziału w projekcie zmotywowały ją treningi pierwszego biegania w przestrzeni adidas Runners Warsaw. 

Natalia jest technikiem farmacji i pracuje w aptece. Bieganie jest dla niej odskocznią od codzienności. A udział w projekcie traktuje jako szansę na pokonanie strachu i zawarcie nowych przyjaźni.

Sylwia na co dzień jest przykładną panią urzędnik pracującą za biurkiem. Praca sprawia, że brakuje jej ruchu, dlatego bieganie pozwala jej wyładować skumulowaną energię. Jak sama mówi:

O półmaratonie myślałam już od jakiegoś czasu i choć zawsze wydawał mi się celem raczej nieosiągalnym, z czasem ta myśl przestawała być tak przerażająca jak na początku. Kiedy udało mi się dostać do projektu WSGCR wiedziałam już, że dzięki profesjonalnej pomocy ze strony #adidasrunnerswarsaw uda mi się swój cel osiągnąć. No, przynajmniej uda mi się spróbować swoich sił. Bieg na 21 km to poważna sprawa, więc zdecydowałam się rzucić na głęboką wodę. Ale jak nie teraz, to kiedy?  

Ania jest świeżą mężatka, na co dzień zajmuje się jedną z marek odzieżowych, kocha podróże i sport, dlatego przebiegnięcie półmaratonu jest dla niej kolejną cegiełką do zdobycia. Do tej pory biegała rekreacyjnie, dlatego półmaraton potraktowała jako wyzwanie.

Moją historię i to, co mnie zmotywowało to wyzwania już znacie, jeśli nie to możecie dowiedzieć się tutaj.

 Jak wyglądają nasze przygotowania?

Trening w przestrzeni adidas Runners Warsaw odbywają się dwa razy w tygodniu. W poniedziałki odbywa się trening biegowy „Girls workout” z Julitą Kotecką, która urozmaica nam bieganie podbiegami, uczy prawidłowej techniki, motywuje i udowadnia, że możemy więcej niż nam się wydaje. W środy „Run and Train” z Izą, który nie należy do najprostszych. Wzmacnianie, praca nad mobilnością, wzmacnianie core, a to wszystko dla poprawy wyników biegowych. Oprócz tego każda z nas przeszła na początku projektu przeszła test biegowy, na podstawie którego otrzymałyśmy plany i poza treningami w ARW, wykonujemy pozostałe dwa treningi biegowe, każda indywidualnie. Otrzymałyśmy również wsparcie ze strony dietetycznej. Jak wiadomo dieta biegacza może mieć ogromny wpływ na jego wyniki, dlatego po wykonanych badaniach krwi i uzupełnieniu ankiety dietetycznej otrzymałyśmy spersonalizowane plany żywieniowe. Teraz pozostaje nam tylko wzajemnie się motywować i wspierać we wspólnych przygotowaniach!

Poza projektem, zainteresowane osoby mogą przyłączyć się do społeczności adidas Runners całkowicie za darmo. Grafik treningów aktualizowany jest co tydzień na FB. Oczywiście adidas Runners Warsaw przygotował specjalny program dla wyznaczonej liczby osób, ale każdy kto chce podjąć się wyzwania znajdzie treningi dla siebie - co tydzień na FB www.facebook.com/groups/adidasRunnersWarsaw, na które można zapisać się przez stronę  www.adidas.pl/adidasrunners lub aplikację Runtastic! 

Więcej o:
Komentarze (19)
Jak wyglądają przygotowania do półmaratonu naszej redaktorki. Dlaczego Karolina postanowiła wziąć udział w wyzwaniu Who Said Girls Can't Race?
Zaloguj się
 • albrecht_kalba

  Oceniono 6 razy 4

  Tężyzna fizyczna narodu na takim poziomie, że niedługo ludzie będą się przygotowywali do zrobienia 20 pompek.

 • tomasheqq

  Oceniono 6 razy 4

  Przeciętny człowiek w swoim organizmie magazynuje glikogen w ilości pozwalającej przebiec półmaraton. Dlatego dystans ten nie jest żadnym wyzwaniem dla kobiety, która ma prawidłową budowę ciała, zdrowe serce i chęć do przygotowania się (wystarczą treningi 2-3 razy w tygodniu), zwłaszcza że standardowe limity czasowe (nawet 3 godziny) na takich zawodach pozwalają na ukończenie dystansu nawet marszobiegiem metodą Gallowaya

 • lol76

  Oceniono 6 razy 4

  O półmaratonie myślałam już od jakiegoś czasu i choć zawsze wydawał mi się celem raczej nieosiągalnym...

  To jest jakis zart? Srednio rozgarnieta osoba moze przebiec polmaraton bez wiekszego przygotowania fizycznego... Nie mowie tutaj o zadnym biciu rekordow ale o zwyklym przebiegnieciu tego dystansu...
  Jakby mowila w ten sposob IronMan'ie to zgoda... ale polmaraton??? To jest jakis straszny smiech na sali.

  I ten caly slogan 'Who Said Girls Can't Race'... kto, kiedy i gdzie dziwi sie na sie na widok biegajacych kobiet????

  ...jakis chory i ponury zart.

 • y.y

  Oceniono 3 razy 3

  Zawsze mnie rozczula, jak te paniusie z serwisu kryptoreklamowego ("treningi ze społecznością adidas Runners", "w przestrzeni adidas Runners Warsaw")) tytułują się wzajemnie "redaktorkami", a koło prawdziwego edytora pewnie w życiu nawet nie siedziały:)

  Zresztą jak czytam takie teksty:
  "(...) Do biegania i wzięcia udziału w projekcie zmotywowały ją treningi pierwszego biegania (...)"
  "Moją historię i to, co mnie zmotywowało to wyzwania już znacie, jeśli nie to możecie (...)"
  czy
  "Wzmacnianie, praca nad mobilnością, wzmacnianie core, a to wszystko dla poprawy wyników biegowych (...)"

  to w zasadzie nie muszę już nawet na ten temat spekulować:)

 • mikael0

  Oceniono 5 razy 3

  Who Said Girls Can't Race
  „Girls workout”
  Run and Train”
  #adidasrunnerswarsaw
  Po polsku się nie dało.

 • hrabina.de.profundis

  Oceniono 5 razy 3

  Pani Karolina Brzuszczyńska chyba cierpi rozdwojenie jaźni pisząc o sobie "nasza redaktorka" czy "Dlaczego Karolina postanowiła..."
  Swoją drogą, tyle tekstów na swój temat na pierwszej stronie Gazety. Tanio chyba nie jest.

 • studio-sport.pl

  Oceniono 5 razy 3

  Artykuł zawierający product placement?

 • isiah.thomas

  Oceniono 4 razy 2

  "Oprócz tego każda z nas przeszła na początku projektu przeszła test biegowy" - ktoś to sprawdza?

 • wojtasar

  Oceniono 4 razy 2

  niech żyją pierogi ! i schabowy ! fitneski out !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX