Schudnąć bez wyrzeczeń i treningów? To możliwe! Odpowiedni rower ułatwi zadanie

Nie jest tajemnicą, że rower ma zbawienny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i sylwetkę. Regularna jazda poprawia kondycję, pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, a także wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Jednak jak wybrać rower, który posłuży nam wiele lat i jednocześnie nie nadwyręży portfela? Podpowiadamy!

Zmagasz się z nadprogramowymi kilogramami i chcesz pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, jednak nie przepadasz za intensywnymi treningami fitness czy bieganiem? W takiej sytuacji rower jest najlepszym rozwiązaniem. Godzina rekreacyjnej jazdy na rowerze to nawet 500 spalonych kalorii. Jeśli natomiast zwiększysz tempo lub wybierzesz trasę pod górkę, spalisz jeszcze więcej! Rower jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także wyrzeźbić mięśnie nóg i pośladków.

Jak jeździć na rowerze, by schudnąć?

By jazda na rowerze dała szybkie efekty, najlepiej wsiadać na niego codziennie, gdyż to przede wszystkim regularny wysiłek fizyczny daje najlepsze efekty. Jadąc umiarkowanym tempem, przez godzinę jesteśmy w stanie spalić do 500 kcal, czyli tyle, ile podczas intensywnego treningu fitness.

Jeśli chcesz spalić więcej kalorii w krótszym czasie, postaw na jazdę pod górkę lub taką o zmiennym tempie (raz szybciej, raz wolniej) – ta będzie o wiele bardziej efektywna, ale wymaga większego wysiłku. W sezonie letnim możesz także zamienić samochód na rower, dzięki czemu - oprócz spalonych kalorii – unikniesz korków oraz zaoszczędzisz na paliwie lub biletach komunikacji miejskiej.

Jak wybrać odpowiedni rower? 

Szukając roweru, który ma dobrze służyć przez lata, dobrze jest dobrać taki, który oprócz walorów estetycznych, posiada kilka zalet praktycznych.  Świetną propozycją jest trekkingowy model roweru Kross Trans 1.0, który katalogowo kosztuje 1249zł, jednak w ofercie Allegro.pl można dostać go już za 999 zł – trzeba przyznać, że jest to świetna okazja zakupu dobrej jakości sprzętu za niską cenę.

Ten rower trekkingowy został stworzony do długich i niezapomnianych wycieczek. Natomiast stonowany wygląd, sztywna i trwała rama to gwarancja długiej i bezawaryjnej eksploatacji. Wyposażony został w błotniki, tylny bagażnik, podpórkę i oświetlenie na baterię. Posiada możliwość regulowania kąta nachylenia wysunięcia kierownicy, co jest niezwykle przydatne podczas długich podróży, a dzięki 21-biegowemu napędowi, opartemu na komponentach SHIMANO, jazda zarówno w mieście, jak i po leśnych ścieżkach będzie czystą przyjemnością!

Kross Trans 1.0Kross Trans 1.0 materiał promocyjny partnera

Więcej ofert znajdziesz na stronie www.allegro.pl