Postaw na styl militarny. Modne kurtki pilotki to hit tego sezonu!

Kurtki w militarnym stylu na nowo zagościły w świecie mody. Nadeszła twoja kolej, aby wybrać pilotkę, o której marzysz! Sięgnij po stylowe modele na jesień już teraz.

Pilotka ma za sobą długą historię, bo ujrzała światło dziennie już na początku lat 30. XX wieku. Wszystko za sprawą amerykańskiej armii, w której narodził się ten trend. Z czasem, kiedy samoloty zaczęły latać coraz wyżej, wymagania odnośnie ubioru stawały się coraz większe. Tak oto zaczęła się moda na skórzaną kurtkę ze ściągaczami u dołu i przy rękawach. Z biegiem czasu wprowadzono do niej lekką modyfikację - kołnierz wykończony futrem. Materiał, z którego wykonywano kurtkę, również uległ zmianom - skórę końską zastąpiono bydlęcą.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Do mody męskiej pilotka weszła dopiero w latach 80., w głównej mierze za sprawą filmu Top Gun. Bo kto nie chciał wyglądać jak Tom Cruise w roli Maverick'a? Pilotka przez ten czas przeszła wiele modyfikacji i można ją było spotkać w różnych wcieleniach. Skóra została zastąpiona zwykłymi materiałami, fason był coraz krótszy, a kieszenie zmieniły kształt. Nawet futerko przy kołnierzu zmieniono na bardziej ekologiczne, bo sztuczne. Te małe zmiany okazały się jak najbardziej na plus. Mężczyźni coraz częściej wplatali pilotkę do codziennych stylizacji i to o każdej porze roku.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Zastanawiasz się, co tak naprawdę pasuje do tej militarnej kurtki? Zapewniamy, że na pewno masz wszystko, co potrzeba, żeby stworzyć udaną stylizację! Proste jeansy, spodnie ze sztruksu, swetry, buty za kostkę oraz bardziej eleganckie derby - te elementy sprawią, że będziesz prezentował się na luzie i z klasą. Pilotka świetnie nadaje się na sezon jesienny, a ocieplana będzie ci towarzyszyć nawet w zimie. Niektóre z modeli możesz teraz kupić w bardzo przystępnej cenie. Sprawdź!

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów Kolaż / Materiały partnerów

Więcej stylowych kurtek znajdziesz poniżej!

Więcej o: