Wybierasz się na wycieczkę w góry? O tych 3 rzeczach nie możesz zapomnieć!

Wyprawa w góry to znakomity sposób na aktywne spędzenie czasu. Wybierając się jednak na taką wycieczkę, nie możesz zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu. Zobacz trzy rzeczy niezbędne w górach, bez których trudno będzie ci się obejść.

Buty trekkingowe

Jednym z najważniejszych elementów, o którym nie możemy zapomnieć wybierając się w góry, są dobrze dobrane buty. Odpowiednie obuwie zapewni nam komfort podczas długich wędrówek, a także ochroni nas przed ewentualnymi kontuzjami, które często zdarzają się w trudnych warunkach. Najlepiej sprawdzą się buty trekkingowe z wysoką cholewką - skutecznie zabezpieczą one kostkę, zapewniając nam również większą wodoodporność i stabilność.

Kolaż / fot. Shutterstock / Materiały partnerówKolaż / fot. Shutterstock / Materiały partnerów 

Plecak 

Kolejną niezbędną rzeczą, o której musimy pamiętać idąc w góry, jest wygodny plecak. To właśnie w nim będziemy nieść nasz cały ekwipunek, dlatego powinniśmy zadbać o wybór odpowiedniego modelu, który jak najbardziej odciąży nasze plecy i barki. Dobrej jakości plecak powinien być więc wyposażony w pas biodrowy, wentylowany tył oraz regulowane szelki. Dobrze, jeśli posiada także dodatkowe troki oraz przeciwdeszczowy pokrowiec. 

Kolaż / fot. Shutterstock / Materiały partnerówKolaż / fot. Shutterstock / Materiały partnerów 

Kurtka lub polar

Wybierając się w góry powinniśmy pamiętać także o cienkiej kurtce lub polarze. Lekki model nie zajmie nam dużo miejsca w bagażu, a może okazać się nieoceniony, gdy pogoda niespodziewanie ulegnie zmianie. Ważne, by nasza kurtka była wykonana z oddychających materiałów przepuszczających powietrze, które zadbają o odpowiednią termoregulację. Modele w tym stylu zapewnią nam komfort w każdej sytuacji, chroniąc nas przed wiatrem i utratą ciepła.

Kolaż / fot. Shutterstock / Materiały partnerówKolaż / fot. Shutterstock / Materiały partnerów