Odzież kompresyjna - ubrania sportowe, które pomogą ci w treningu!

Odzież kompresyjna początkowo popularna jedynie wśród biegaczy, coraz częściej noszona jest także na siłowni. Zobaczcie jakie działanie mają tego rodzaju ubrania i w jaki sposób mogą wpłynąć na nasz trening!

Odzież kompresyjna ma za zadanie uciskać mięśnie, co pozytywnie wpływa na ich dotlenienie oraz ukrwienie. Ubrania tego rodzaju wspomagają organizm nie tylko podczas wysiłku fizycznego, ale także w trakcie leczenia chorób związanych między innymi z układem krążenia. Odzież kompresyjna skutecznie zmniejsza ból wysiłkowy pojawiający się podczas treningu siłowego, dzięki czemu znacząco wpływa na poprawę wyników sportowych. 

Koszulki kompresyjne

Odzież tego typu sprawdzi się najlepiej podczas treningu górnych partii ciała. Wspomoże ona pracę tricepsa, bicepsa, pleców oraz klatki piersiowej, a także mięśni brzucha. Koszulki kompresyjne można stosować podczas intensywnych treningów siłowych całego ciała, a także w trakcie ćwiczeń wytrzymałościowych. 

Kolaż / fot. ShutterstockKolaż / fot. Shutterstock Materiały partnerów

Spodenki i leginsy kompresyjne

Krótkie spodenki czy legginsy przydadzą się przede wszystkim kiedy trenujemy dolne partie ciała. Świetnie sprawdzą się one podczas wykroków i przysiadów z obciążeniem, a także w trakcie martwego ciągu czy odwodzenia nóg. Mogą one znacznie poprawić sportowe wyniki, zmniejszając ból i zwiększając wytrzymałość.  

Kolaż / fot. ShutterstockKolaż / fot. Shutterstock Materiały partnerów

Getry kompresyjne

Getry kompresyjne to must-have wśród osób intensywnie trenujących nogi. Bieganie, jazda na rowerze, gra w piłkę nożną czy chodzenie po górach - te wszystkie aktywności staną się łatwiejsze i przyjemniejsze, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednią odzież. Getry kompresyjne dobrze odprowadzają wodę, tym samym pozytywnie wpływając na nasz komfort. 

Kolaż / fot. ShutterstockKolaż / fot. Shutterstock Materiały partnerów

Zobaczcie jeszcze więcej kompresyjnych elementów garderoby!