Aktywnie na wiosnę!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na początek wiosny. Porządki warto zrobić nie tylko w szafie, ale także w stylu życia. Warto zacząć od zmiany jadłospisu i zwiększenie aktywności fizycznej. Zbilansowana dieta i wysiłek na świeżym powietrzu to jedno, ale na nasze zdrowie wpływa jeszcze wiele innych czynników.

Dobry początek  

Aktywną wiosnę warto rozpocząć od szybkich wymarszów lub biegania na zewnątrz. Co jednak, gdy stan powietrza na zewnątrz nie jest zadowalający? Taki wysiłek może przynieść więcej szkody, niż pożytku, ponieważ nasz organizm w trakcie intensywnego ćwiczenia pobiera o wiele więcej tlenu – a co za tym idzie, powietrza. Jeśli są w nim zawieszone cząsteczki – w postaci pyłów lub alergenów – to w ogromnych ilościach dotrą do płuc i oskrzeli, szkodząc naszemu organizmowi. Co więc zrobić? 

Wtedy należy rozważyć ćwiczenie w domu. Przyda nam się mata do ćwiczeń i laptop lub telefon, który posłuży jako przewodnik. Skąd jednak pewność, że atmosfera w naszym mieszkaniu jest korzystna, gdy na zewnątrz szaleją wirusy, bakterie i alergeny? Pewność możemy mieć tylko wtedy, gdy w domu posiadamy oczyszczacz powietrza. 

Czyste powietrze przez cały rok

  Oczyszczacz powietrza to rozwiązanie, które przyda się w każdym domu. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, jaki wpływ na naszą skórę i samopoczucie, wywierają zawieszeni w domowym powietrzu intruzi. Smog to w zasadzie tylko początek - codziennie do naszych domów wpuszczamy

wirusy, zanieczyszczenia i alergeny z zewnątrz. Nowoczesne oczyszczacze powietrza – takie jak te marki Panasonic – dzięki innowacyjnym technologiom usuwają z mieszkań nie tylko powyższe, ale też kurz, pleśń i sierść. Jakie są tego korzyści? Między innymi głęboki sen, brak męczącego kataru, ulga w przypadku ewentualnej alergii, rzadko nawracające infekcje. Zdrowe powietrze to zdrowy organizm, brak przerw w treningach, budzenie się rano z pozytywną energią. To jednak nie koniec zalet tego urządzenia. Dodatkowo, oczyszczacze powietrza Panasonic posiadają funkcję nawilżania powietrza. Niewystarczająco często mówi się o tym, jak zły wpływ na kondycję naszej skóry ma suche i zanieczyszczone powietrze. Wierzchnia warstwa naskórka ulega zniszczeniu, ze skóry ucieka woda, cera przybiera ziemisty wygląd i szarzeje, pojawiają się na niej przebarwienia. Również włosy mogą ucierpieć od nadmiaru ilości metali ciężkich zawieszonych w powietrzu. A zatem żeby nasz dom faktycznie stał się oazą spokoju, oczyszczacz powietrza jest w nim niezbędny. Czym powinniśmy kierować się przy jego wyborze?

Wybieraj mądrze

Na rynku znajdziemy mnóstwo ofert oczyszczaczy powietrza. Jeden z najważniejszych parametrów, którym powinniśmy kierować się przy wyborze tego urządzenia, to użyty w nim filtr — wybierzmy taki oczyszczacz powietrza, który posiada filtry cząstek stałych oraz HEPA. Usuwa on bowiem wszystkie zanieczyszczenia - alergeny, sierść, kurz a także wirusy oraz bakterie. Tutaj warto zwrócić uwagę na oczyszczacz Panasonic z technologią nanoe™, dzięki której drobnoustroje zostają zaatakowane przez cząsteczki wody. Powietrze będzie nie tylko wolne od zanieczyszczeń, chemikaliów i zapachów - na przykład woni dymu tytoniowego - ale także odpowiednio nawilżone, dzięki zawieszonym mikroskopijnym drobinkom wody. W oczyszczaczu powietrza Panasonic, wykorzystano szereg innowacyjnych rozwiązań - takich jak na przykład czujniki ruchu, światła, zapachu, wilgotności i zanieczyszczeń. Sensory mają za zadanie zoptymalizować pracę urządzenia tak żeby była dostosowana do trybu życia i aktywności domowników. Co również bardzo istotne - oczyszczacz jest niezwykle cichy, dzięki czemu może pracować przez całą dobę, nie zakłócając spokoju najmłodszych członków rodziny. Dodatkowo pomoże nam w utrzymaniu porządku minimalizując ilość kurzu oraz sierści, którą pozostawiają nasi pupile.


Odetchnij z ulgą  

Wiosna to idealny moment na wdrożenie zdrowszego trybu życia. Nie zapominajmy jednak jak wielki wpływ na nasz organizm oprócz diety i sportu, ma również to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne – powietrze, którym oddychamy.

Z Panasonic możemy zapewnić sobie czyste powietrze przez cały rok.