Dieta Diamondów - czyli dieta niełączenia

Dieta Diamondów to - podobnie jak dieta Mosleya czy dieta Mel B - popularna dieta odchudzająca, która w znacznej mierze opiera się na spożywaniu warzyw i owoców, jednak skupia się najbardziej na rozdzielaniu pewnych produktów. Oznacza to, że nie powinniśmy jeść pewnych produktów łącznie, lecz niezależnie od siebie - o innych porach. W ten sposób są bowiem lepiej trawione. Specjaliści przekonują, że dieta jest skuteczna, a mnóstwo zachwyconych osób twierdzi, że można na niej schudnąć nawet 6-7 kilogramów w ciągu miesiąca! Co warto wiedzieć o tej diecie i jakie obowiązuje w niej menu?

Dieta Diamondów – zasady

Marilyn i Harvey Diamondowie to pracownicy Instytutu Zdrowia w Santa Monica. Bazując na swoich obserwacjach, a także własnych doświadczeniach (Harvey Diamond kiedyś sam miał nadwagę), opracowali na początku lat 80’ własny program odchudzający, który najpierw pomógł Harveyowi zrzucić kilkanaście zbędnych kilogramów, a następnie rozpowszechnił się za sprawą książkowej publikacji.
Dieta odchudzająca zwana dietą Diamondów tak naprawdę nie nakazuje wprowadzać jakichś wielkich ograniczeń żywieniowych – skupia się raczej na rozdzielaniu produktów z różnych grup i oczyszczaniu organizmu z toksyn, które zalegają także w przewodzie pokarmowym i których usunięcie usprawnia trawienie. Skutkiem ubocznym podobnego postępowania jest spadek wagi – i to znaczny, bo w ciągu miesiąca można schudnąć nawet 7 kilogramów.

Co zalecają Diamondowie?

Energia dostarczana do ciała każdego dnia powinna w 60% pochodzić z węglowodanów, w 30% z białek oraz w jedynie 10% z tłuszczu. Jednakże produktów z poszczególnych grup nie powinno się ze sobą mieszać w jednym posiłku, bo na przykład skrobia i białko nie mogą być należycie i szybko strawione w tym samym czasie. Powinniśmy jeść więc 3 główne posiłki dziennie, spożywając je między 12 a 20, a wcześniej (wiadomo, że po przebudzeniu będziemy głodni) raczmy się surowymi owocami lub sokiem owocowym (ale świeżym!). Owoce nie zalegają w żołądku i składają się głównie z wody, a jednak dostarczają nam energię i pozwalają zapomnieć o głodzie.
Skrobię i białko w trakcie posiłków nie może być łączone ze sobą, ale warto je łączyć z warzywami. Do tego pijmy dużo wody mineralnej – co najmniej 2 litry dziennie. Woda pozwoli jeszcze lepiej wypłukać z organizmu szkodliwe toksyny.

Więcej o:
Copyright © Agora SA