Angina ropna. Objawy oraz leczenie choroby

Alergiczny nieżyt nosa często objawia się wiosną i latem

Alergiczny nieżyt nosa często objawia się wiosną i latem (shutter)

Angina ropna to choroba, która atakuje gardło. Wywoływana przez bakterie, daje wiele nieprzyjemnych objawów, których nie można bagatelizować. Dowiedz się, jakie angina ropna objawy daje i jak ją leczyć.

Angina ropna u dzieci oraz u dorosłych występuje dość często. Zwykle angina ropna bez gorączki nie występuje, dlatego m.in. po tym można ją rozpoznać.

Czy Angina ropna jest chorobą zaraźliwą?

Tak, angina ropna jest chorobą zakaźną – przenosi się drogą kropelkową. Osoba chora może zarażać przez cały czas, niezależnie od tego, jak przebiega angina ropna i ile trwa.

Angina ropna – jakie są objawy choroby?

Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest angina ropna, objawy są dość charakterystyczne. Dlatego doświadczony lekarz nie będzie miał problemu z postawieniem diagnozy.

Objawy anginy ropnej to:

  • silny ból gardła
  • wysoka gorączka
  • bóle głowy
  • dreszcze
  • bóle w okolicy szyjnych węzłów chłonnych.

Jaki antybiotyk jest skuteczny w walce z anginą ropną?

Angina ropna jest chorobą bakteryjną. Dlatego zasadne jest pytanie o to, jaki antybiotyk na anginę ropną będzie wskazany. Chociaż decyzja należy wyłącznie do lekarza, zwykle podaje się penicylinę (wyjątek stanowią pacjenci uczuleni na nią). Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest angina ropna, leczenie pacjentów uczulonych na penicylinę obejmuje wówczas podanie antybiotyków makrolidowych.

Zobacz także: Aminotransferaza alaninowa a choroby wątroby

Ania po porodzie przytyła 30 kg. TEN program pomógł jej schudnąć

Zobacz także
  • Owoce na diecie Chcesz schudnąć? Te owoce powinnaś omijać szerokim łukiem
  • Najskuteczniejsze ćwiczenia na mięśnie brzucha 10 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Dzięki nim zbudujesz kaloryfer
  • Przez dwa tygodnie stosowałam Ashwagandę. Nie wierzyłam w jej działanie, ale efekt mnie zaskoczył Przez dwa tygodnie stosowałam Ashwagandę. Nie wierzyłam w jej działanie, ale efekt mnie zaskoczył
Skomentuj:
Angina ropna. Objawy oraz leczenie choroby
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX