Nimesil. Niesteroidowy środek przeciwzapalny oraz przeciwbólowy

Nimesil jest to niesteroidowy środek przeciwzapalny, który włącza się do leczenia jako środek przeciwbólowy, kiedy nie podziałają inne substancje leczące. Zazwyczaj stosowany jest przy bolesnym miesiączkowaniu. Niestety ma on wiele skutków ubocznych.

Nimesil- co to za lek?

Nimesil jest to preparat, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, dzięki czemu pierwsze efekty są odczuwalne już w 15 minut po jego zażyciu. Lek największe stężenie we krwi osiąga jednak dopiero 2 do 3 godzin po podaniu, co należy mieć na uwadze, oczekując na moment, w którym zadziała Nimesil.

Nimesil- dawkowanie.

Nimesil przyjmowany jest w postaci granulatu, z którego przygotowuje się zawiesinę doustną do doustnego spożywania. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku Nimesil. Dorośli i młodzież po 12. roku życia: 100 mg 2 razy na dobę.

Nimesil- stowowanie w ciąży.

Kobiety w III trymestrze ciąży nie mogą przyjmować leku, natomiast u Pań w I i II trymestrze ciąży oraz u planujących dziecko, przyjmowanie Nimesil jest dozwolone tylko i wyłącznie na zlecenie lekarza. Kobiety karmiące piersią natomiast nie mogą w ogóle stosować leku Nimesil.

Nimesil- skutki uboczne.

Nimesil może powodować różne skutki uboczne, między innymi: wymioty, biegunkę, zaparcia, zapalenie błony śluzowej, ból brzucha, wzdęcia, wrzody w przewodzie pokarmowym, zapalenie wątroby, żółtaczka, szumy uszne, zawroty i bóle głowy senność, koszmary, niepokój, zaburzenia widzenia, zmęczenie, krwawienia z nosa, ból przy oddawaniu moczu, krwiomocz, osłabienie, złe samopoczucie, wstrząs anafilaktyczny, obrzęk: gardła, krtani, języka, skurcz oskrzeli, trudnośći z oddychaniem, zwiększone ryzyko zawału i udaru, anemia oraz uderzenia gorąca.

Wymodeluj swoją sylwetkę! Trening FIT&SEXY

Więcej o: