Bromergon. Lek hamujący wydzielanie prolaktyny

Bromergon to lek na receptę, stymulujący receptory dopaminowe w mózgu. Preparat hamuje wydzielanie hormonu luteotropowego z przedniego płata przysadki (prolaktyny) nie wpływając na wydzielanie przez ten gruczoł innych hormonów.

Bromergon- wskazania do stosowania.

  • Zapobieganie lub hamowanie poporodowej laktacji ze względów medycznych.
  • Hiperprolaktynemia współistniejąca z impotencją, brakiem miesiączki, mlekotokiem lub zaburzeniami cyklu miesiączkowego.
  • Mlekotok z normoprolaktynemią.
  • Gruczolaki przysadki typu prolaktynoma.
  • Akromegalia.
  • Choroba Parkinsona.
  • Rozpoczynające się połogowe zapalenie piersi.

Bromergon a ciąża i połóg.

W trakcie ciąży lek ten nie powinien być stosowany jadnak czasem podaje się go, ale tylko na zlecenie lekarza. U kobiet karmiących lek przenika do mleka matki, lecz jego wpływ na karmione dziecko jest mało prawdopodobny. 

Bromergon a zatrzymanie laktacji.

Przyjmowany lek zmniejsza wydzielanie się mleka z gruczołów mlecznych, co może skutkować zatrzymaniem laktacji.

Bromergon - skład.

Lek Bromergon zawiera bromokryptynę, czyli półsyntetyczną pochodną ergokryptyny, pobudzającą receptory dopaminergiczne w podwzgórzu. Oddziałuje na komórki przysadki poprzez wytwarzanie dopaminy (czynnika hamującego). Hamuje wytwarzanie i wydzielanie prolaktyny z przedniego płata przysadki.

Bromergon- skutki uboczne.

Skutki uboczne, jakie mogą pojawić się podczas stosowania leku Bromergon to zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (brak łaknienia, nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcie, biegunka), zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchowej, nadwrażliwość na światło, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Lek może spowodować obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie przy zmianach pozycji na stojącą. U pacjentów z chorobą Parkinsona mogą wystąpić zaburzenia neurologiczne oraz bezsenność lub stany depresyjne. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów.

Rób te ćwiczenia po każdym treningu, a unikniesz zakwasów