Pulneo. Kontrowersyjny syrop na kaszel

Pulneo to lek o działaniu przeciwzapalnym oraz rozkurczającym oskrzela. Oddziałuje on na układ oddechowy i jest stosowany przede wszystkim w pediatrii oraz medycynie rodzinnej. Syrop lub krople Pulneo mają za zadanie objawowo zwalczać choroby oskrzeli i płuc.

Co to jest syrop Pulneo?

Syrop lub krople Pulneo to dostępny bez recepty lek, którego stosowanie ułatwia odkrztuszanie oraz zwalcza objawy kaszlu podczas przechodzenia stanów zapalnych oskrzeli i płuc. Pulneo ma działanie rozkurczające i przeciwzapalne.

Pulneo - skład oraz opinie.

Negatywne emocje wokół Pulneo pojawiły się za sprawą jego składu. Specyfik zawierał żółcień pomarańczową, czyli E110, która odpowiada za reakcje alergiczne, kłopoty z koncentracją, nadaktywność, pobudzenie oraz agresję wśród dzieci. Obecnie, w nowej formule leku nie znajdziemy już E110, jednak nadal obecne są w nim inne substancje mogące powodować reakcje alergiczne, wysypkę, senność, przyspieszenie akcji serca, czy  zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Pulneo - dawkowanie.

Pulneo krople:

  • Dorośli: 30-60 kropli 3 razy na dobę
  • Dzieci po 2. roku życia: 4 mg/kg masy ciała na dobę, czyli dzieci o masie ciała mniejszej niż 10 kg: 10-20 kropli 2 razy na dobę; dzieci o masie ciała większej niż 10 kg: 20-40 kropli 3 razy na dobę

Pulneo syrop:

  • Dorośli: 45-90 ml na dobę
  • Dzieci po 2. roku życia: 4 mg/kg masy ciała na dobę, czyli dzieci o masie ciała mniejszej niż 10 kg: 10-20 ml na dobę
    dzieci o masie ciała większej niż 10 kg: 30-60 ml na dobę

Mimo, że syrop oraz krople Pulneo już od jakiegoś czasu dostępne są bez recepty, przed zastosowaniem ich warto skonsultować się z lekarzem, lub poszukać zamienników. Pamiętajmy, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, oraz wspomagać swój organizm w sposób naturalny.

5 największych metamorfoz gwiazd