Jaką pozycję w łóżku preferują kobiety w ciąży?

Wiedząc już o ciąży, warto zacząć szukać pozycji, które zapewnią komfort fizyczny i psychiczny obydwojgu partnerom, gdyż seks w ciąży jest możliwy i jest potrzebny. Przedstawiamy wam pozycje bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Jaką pozycję w łóżku powinny wybrać kobiety w ciąży?

Oczywiście jeśli ciąża przebiega prawidłowo i wszystko z dzieckiem jest w porządku, a kobieta zwłaszcza w pierwszym trymestrze nie ma nasilonych w tym czasie dolegliwości (mdłości, wymioty, senność) to seks jest nawet wskazany.

Jeżeli jednak przyszli rodzice odczuwają lęk przed poronieniem oraz zastanawiają się czy zwłaszcza  w pierwszym trymestrze można współżyć, powinni skonsultować się z lekarzem.

Podczas współżycia dziecko w brzuchu jest bezpieczne gdyż  chronią je mięśnie macicy, błony płodowe oraz płyn owodniowy, a to sprawia, że w czasie seksu dziecko może odczuwać jedynie przyjemne kołysanie. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich to skurcze macicy podczas orgazmu z pewnością nie wywołają poronienia.

ZOBACZ: Czy pigułka powoduje tycie?

Podczas 40 tygodni ciąży znaczna część kobiet ma większą niż normalnie ochotę na seks, choć nie jest to regułą.  Jednak ciąża dla wielu par okazuje się jednym z najszczęśliwszych okresów ich życia seksualnego. Sprzyja temu wiele czynników – między innymi hormony ciążowe, które uwrażliwiają na bodźce kobiece narządy i znacząco podnoszą libido. Sprzyja również komfort psychiczny, jaki towarzyszy kochankom – nie muszą się przecież obawiać ciąży i stosować metod antykoncepcyjnych ograniczających doznania. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza pozycja w łóżku, to taka, która daje obojgu partnerom maksymalną przyjemność. A podczas ciąży, brak konieczności zabezpieczania się i wysokie libido spowodowane hormonami potęgują doznania. Wybierając odpowiednie pozycje seksualne w późniejszych okresach ciąży, można cieszyć się seksem bez obaw o bezpieczeństwo nienarodzonego dziecka.

Jaka pozycję w łóżku wybrać dla niej?

Jest wiele pozycji seksualnych bezpiecznych i wygodnych dla kobiet w ciąży jednak najbardziej preferowaną pozycję w łóżku przez kobiety w ciąży to pozycja „na boku” – tzw. „na łyżeczkę”. Partnerzy leżą na boku, w tym samym kierunku, a mężczyzna znajduje się za kobietą. Pozycja jest w pełni bezpieczna, bo nie powoduje nacisku na brzuch i uniemożliwia głęboką penetrację pochwy. Jednocześnie pozycja ta daje duże poczucie namiętności. Pozwala na niezwykłą bliskość i spójność ciał. Kobieta czuje się wtedy wyjątkowo bezpiecznie wtulona i pieszczona w ramiona swojego partnera bez obaw o narażenie brzucha na niebezpieczeństwo. Jest to najlepsza pozycja dla mam, które męczą mdłości.

Pozycje seksualne w ciąży powinny być wygodne dla kobiety i mężczyzny. Obydwoje partnerzy powinni się wykazać cierpliwością, wyrozumiałością i być bardzo otwarci na nowe propozycje.  Kobiecie rosnący brzuch i dolegliwości ciążowe mogą odbierać ochotę na seks dlatego warto dużo rozmawiać ze sobą, dzięki temu ten piękny czas może się okazać wyjątkowo „owocny” w nowe doznania.