"Apetyczna książka dla całej rodziny", czyli jak jeść zdrowo, mądrze i smacznie

Książka Darii Rybickiej i Katarzyny Bonczek pt. "Apetyczna książka dla całej rodziny" to niecodzienna opowieść o tym, jak codziennie jeść zdrowo, mądrze i smacznie.

Książka jest solidną porcją wiedzy o prawidłowym komponowaniu codziennych posiłków, zaczynając od diety mamy karmiącej piersią, przez rozszerzanie diety niemowlaka po zdrowe gotowanie dla wszystkich członków rodziny. Nie jest to jednak książka kucharska czy typowy poradnik dietetyczny. „Apetyczna” jest wciągającą historią, którą czyta się jednym tchem, a informacje o zdrowym żywieniu i szybkie, smakowite przepisy same układają się z głowie czytelnika.

Narracja książki oparta jest na przyjacielskiej rozmowie Autorek, w którą wplatają swoje rodzicielskie doświadczenia, najnowsze doniesienia naukowe, wyjaśniają dietetyczne zalecenia i podają praktyczne wskazówki. Bazując na doświadczeniu i sprawdzonych zasadach dietetyki Autorki przekonują, że każdy może łatwo i racjonalnie planować posiłki, czerpiąc radość i zdrowie ze smacznej diety. W treści książki znajdują się również szybkie, pomysłowe przepisy na apetyczne i odżywcze dania oraz odpowiedzi na częste żywieniowe dylematy, np. czym zastąpić produkty mleczne, jakie tłuszcze wybierać, co podawać dziecku, czy można jeść pieczywo, jak podejść do zaleceń diety bezglutenowej lub jak przygotować wartościowe śniadanie i kolację.

„Książka powstała w oparciu o zagadnienia i pytania, które często nurtują moich pacjentów oraz czytelników profilów social media. Zależało mi, aby uporządkować dietetyczne tematy i wyjaśnić większość wątpliwości, kierując się nauką, zdrowym rozsądkiem i nie ulegając dietetycznym modom – wyjaśnia Daria Rybicka. - „Nasza książka to kompendium wiedzy. Jest zarówno merytoryczna jak i praktyczna, i jestem przekonana, że każdy znajdzie w niej kulinarną inspirację dla siebie.” – dodaje Rybicka.

Nietuzinkowy, przystępny i przyjazny sposób podania dietetycznych informacji sprawia, że czytelnik z pewnością poczuje, iż gotowanie dla całej rodziny wcale nie musi być trudne ani czasochłonne.

„Pragniemy pokazać, że w każdej kuchni może być zdrowo, pięknie i smacznie, a proste rozwiązania są naprawdę wystarczająco dobre” – przekonują Daria Rybicka i Katarzyna Bonczek. – „Jeśli chcesz jeść zdrowo, zadbać o dietę całej rodziny, jeśli planujesz rozszerzenie diety swojego dziecka, jeżeli chcesz wrócić do formy po ciąży, jeśli chcesz gotować prosto, pysznie, błyskawiczne – ta książka jest dla Ciebie” – zachęcają Autorki.

.. Wydawnictwo Daria Rybicka

W „Apetycznej książce” czytelnik znajdzie m.in.:

·       solidną porcję wiedzy o prawidłowym odżywianiu,

·       pomysły na szybkie, proste i zdrowe dania dla całej rodziny,

·       wszystkie potrzebne informacje o rozszerzaniu diety niemowlaka,

·       przepisy i wiele inspiracji z wykorzystaniem podstawowych produktów.

Daria Rybicka - dietetyk i diet coach, mama dwóch synów. Ekspert w dziedzinie dobrego, mądrego odżywiania całej rodziny. Autorka bloga dariarybicka.pl, na którym w przystępny sposób dzieli się wiedzą i sprawdzonymi sposobami na prawidłowe odżywianie. Udowadnia, że zdrowe gotowanie jest smaczne i łatwe w przygotowaniu. Pokazuje, jak jeść, by dobrze się czuć.

Wieloletnie doświadczenie z pracy w korporacji na stanowisku managerskim przekłada na pracę z pacjentami, którym pomaga skutecznie realizować dietetyczne cele. Na swoim przykładzie pokazuje, jak w zgodzie ze sobą urzeczywistniać marzenia. Prowadzi poradnię dietetyczną, czuje się spełnioną, szczęśliwą kobietą i tą pozytywną energią chce się dzielić z innymi. 

Katarzyna Bonczek - mama Mai i Maksa. Uwielbia celebrować codzienność, cieszy się każdym momentem życia, a swoje radości i spostrzeżenia zapisuje na blogu. Z miłości do fotografii i dokumentowania upływającego czasu zrodziło się jej „trzecie dziecko” – Happy Factory Fotografia. To dzięki niej może zatrzymywać w kadrach szczęście innych ludzi, chwytać przez obiektyw ważne i piękne chwile. Zawodowo pielęgniarka, która w wolnym czasie marzy, popija latte, zaczytuje się w książkach lub w ciągu kwadransa przygotowuje niebanalny obiad dla swoich bliskich.

„Apetyczna książka” dostępna w sprzedaży internetowej na stronie www.dariarybicka.pl

Cena regularna – 59zł

Ilość stron: 347, oprawa miękka

Wydawnictwo Daria Rybicka