Kalerosse. Nowe warzywo, które jest źródłem kwasu foliowego i przeciwutleniaczy

Kalerosse jest połączeniem jarmużu i brukselki. To nowe warzywo (powstało kilka lat temu) bardzo popularne jest już między innymi w Stanach Zjednoczonych, ale w Polsce jeszcze niewiele osób go próbowało. Sprawdź, jakie ma właściwości i jak je spożywać.

Kalerosse - czym jest

To warzywo jest połączeniem brukselki i jarmużu. Ma charakterystyczny orzechowy smak i jest źródłem wielu witamin i minerałów. Jest już bardzo popularne między innymi w USA, jednak w Polsce dopiero zyskuje zwolenników.

Kalerosse wyglądem przypomina sałatę, lub mały jarmuż i ma fioletowe brzegi, lekko postrzępione. Nazwa tego warzywa pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów kale (jarmuż) i brussels (brukselka).

Warto wiedzieć, że kalerosse wbrew pozorom nie jest modyfikowane genetycznie. Powstało ono przy użyciu badań genetycznych, bez ingerencji w kod genetyczny.  

 

Kalerosse - właściwości

Kalerosse jest źródłem witaminy B6 oraz witaminy C i E. To doskonałe warzywo, które pomoże nam uzupełnić braki witamin i składników mineralnych, a także zadbać o zdrowie i urodę. Jest bogate w potas, magnez, błonnik i kwas foliowy.

Charakteryzuje się też dużą ilością przeciwutleniaczy, którą są sprzymierzeńcem w dbaniu o zdrowy i młodzieńczy wygląd, gdyż zwalczają wolne rodniki, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek.

To warzywo łączy w sobie wszystkie składniki odżywcze, które zawiera zarówno brukselka, jak i jarmuż. To witaminowa bomba, po którą warto od czasu do czasu sięgnąć.

 

Kalerosse - jak jeść

Kalerosse doskonale smakuje zarówno na surowo, jak i gotowane, grillowane, czy pieczone. To uniwersalne warzywo sprawdzi się, jak dodatek do zup, kanapek, dań głównych, czy przekąsek. 

Nada naszym potrawom niepowtarzalny smak i aromat, a ze względu na jego uniwersalne zastosowanie w kuchni, warto mieć go zawsze pod ręką.

Zobacz: Dieta na zimę. Kilka prostych zasad i rozgrzewających przepisów, by nie marznąć

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.