Chleb: ile ma kalorii?

chleb żytni

chleb żytni (chleb żytni)

Polacy nie wyobrażają sobie kolacji oraz śniadania bez pieczywa. Najczęściej sięgamy po chleb. Ile kalorii dostarczamy sobie, zjadając kromkę chleba pszennego, z masłem, białego, orkiszowego, żytniego oraz pełnoziarnistego? Który rodzaj chleba jest najlepszy dla osób dbających o linię? Informacje te można znaleźć, wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę „kromka chleba kalorie”.

Kromka chleba pszennego to około sto osiem kalorii. W kromce chleba razowego wypiekanego na miodzie znajduje się jedynie dziewięćdziesiąt pięć kalorii. Kromka chleba żytniego to już sto dziesięć kalorii. Chleb pełnoziarnisty dostarcza około dziewięćdziesięciu kalorii w jednej kromce. Kaloryczność chleba zwiększa się, jeśli posmarujemy go masłem. Wówczas jedna kromka może dostarczać nawet dwa razy więcej kalorii. Dokładna ich ilość zależy od ilości masła.

Zobacz także
  • Jadłam płatki drożdżowe przez 2 tygodnie Jadłam płatki drożdżowe przez 2 tygodnie. Co się zmieniło? Jak oceniam efekty?
  • Trenowałam jak Kayla Itsines Trenuj jak Kayla Itsines! [WYZWANIE MYFITNESS]
  • Przepisy na pyszne pasty kanapkowe Pasty kanapkowe w wersji fit, które zrobisz w mniej niż 5 minut. Wypróbuj nasze 6 przepisów
Skomentuj:
Chleb: ile ma kalorii?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX