Nawet nie wiesz, ile kalorii możesz spalić podczas świątecznego spaceru

Świąteczne obżarstwo potrafi zmęczyć. Jeśli czujesz się ociężale i masz wyrzuty sumienia z powodu ogromnej liczby zjedzonych kalorii, to zabierz swoją rodzinę na spacer.

Z tym przyrządem spalisz mnóstwo kalorii w kilka minut!

Spacer to fantastyczna forma spędzenia czasu z bliskimi. To również dodatkowa okazja na spalenie kilku, a nawet kilkuset kalorii! To też rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za bieganiem. Jeśli w trakcie Świąt nie masz ochoty na trening, to w zupełności wystarczy, że wykonasz długi spacer, który przyspieszy trawienie, dotleni umysł, poprawi samopoczucie i pozwoli ci spalić nadprogramowo zjedzone kalorie. 

Zobacz: Sprzątanie - ile można spalić kalorii w trakcie domowych porządków?

Ile kalorii możesz spalić w trakcie jednego spaceru?

Liczba spalonych kalorii zależy od tego ile trwają twoje spacery, jaka jest ich intensywność oraz od tego, ile ważysz, jakiej jesteś płci, jaką masz przemianę materii i tak dalej. Jednak można oszacować, że przeciętna osoba, ważąca około 60 kg jest w stanie spalić ponad 200 kalorii w ciągu jednej godziny maszerowania. Oczywiście przy założeniu, że tempo twojego spaceru jest umiarkowane i wynosi oko 6 km/h. Im szybszy i dłuższy będzie spacer, tym więcej będziesz spalać. Jeśli dodatkowo spadnie śnieg, to jest szansa na to, że spalisz nawet więcej. Czemu?

Rodzaj podłoża, po którym maszerujesz również ma znaczenie. Nierówne podłoże to dodatkowa praca dla ciała, które potrzebuje więcej energii, by pokonać wyznaczoną trasę. Ruch tułowia też odgrywa swoją rolę. Angażując do pracy ręce oraz korpus, spalasz więcej! Dobrym rozwiązaniem jest nordic walking, który w naturalny sposób wymusza ruch rękoma. Nordic walking pozwala na spalenie nawet 300 kalorii w ciągu godziny.

Połącz przyjemne z pożytecznym. Zachęć swoją rodzinę do wspólnej zabawy na dworze, a dzięki temu w twoim brzuchu znajdzie się dodatkowe miejsce na kolejny kawałek ciasta. 

 
Więcej o:
Komentarze (6)
Nawet nie wiesz, ile kalorii możesz spalić podczas świątecznego spaceru
Zaloguj się
 • 23tryt

  Oceniono 3 razy 3

  200 kalorii to ja spaliłem klikając w ten artykuł, którego autor nie odróżnia cal od kcal

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  a wygląda to tak siadaj na dobrze wysuszoną belę siana zapal papieroska i popiołek strząsaj między nogi gwarantujesz że tych kalori nawet komputer nie zliczy.

 • agap.e

  Oceniono 1 raz 1

  6 km/h to ma być umiarkowane tempo?Ja idąc szybko przejdę najwyżej 5 km w godzinę.

 • tojamarusia

  Oceniono 1 raz 1

  6 km/h to bardzo szybkie tempo, mało kto da radę w tym tempie przejść dłuższy dystans.

 • zetka

  Oceniono 1 raz 1

  Umiarkowane tempo 6km/h ? Chyba autorowi się coś pomyliło.

 • tomasz.rze

  0

  "Im szybszy i dłuższy będzie spacer, tym więcej będziesz spalać."
  Niemożliwe...
  Niemożliwe, że to odkrycie nie doczeka się patentu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX