Thiocodin - zlikwiduj męczący kaszel, dzięki temu lekowi

Suchy kaszel, to jedna z tych dolegliwości, która dopada nas średnio kilka razy do roku. Thiocodin to lek, który ma pomóc nam w walce z męczącym kaszlem. Ile kosztuje Thiocodin i jak go stosować?

Thiocodin - co to za lek?

Thiocodin to lek, który ma pomóc nam w walce z suchym, uporczywym, męczącym kaszlem. W jego składzie znajduje się substancja czynna kodeina fosforan półwodny która, hamuje odruch kaszlowy zmniejszając napady kaszlu. Oprócz tego w substancji znajdziemy sulfogwajakol, który ułatwia przemieszczanie upłynnionej wydzieliny w drogach oddechowych i jej odkrztuszanie.

Thiocodin syrop czy tabletki?

Wyżej wymieniony lek dostępny jest w dwóch wersjach: syropu i tabletek. W zależności od naszych upodobań (czy wolimy tabletki czy syrop) możemy wybrać jeden z nich. W 10 ml syropu znajdują się: substancje czynne: kodeiny fosforan półwodny 15 mg sulfogwajakol 300 mg Substancje pomocnicze: sacharoza, glicerol, sodu benzoesan, aromat truskawkowy, kwas cytrynowy jednowodny, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona. W jednej tabletce znajdują się substancje czynne: kodeiny fosforan półwodny 15 mg, sulfogwajakol 300 mg. Substancje pomocnicze: talk, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian.

Dieta bogata w probiotyki. Czy sfermentowane produkty pomagają schudnąć?

Thiocodin - cena

Cena jednego opakowania tabletek Thiocodin kosztuje około 7 zł, a jednej butelki syropu Thiocodin kosztuje około 8 zł. 

Thiocodin - dawkowanie 

Dawkowanie leku Thiocodin zawsze opisane jest na ulotce leku. Jeżeli masz jakieś wątpliwości warto skonsultować to z lekarzem. A jakie zalecane jest dawkowanie na ulotce Thiocodin?

Lek stosuje się doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka 3 razy dziennie. Preparat należy przyjmować w czasie posiłków, połykając tabletkę w całości i popijając szklanką wody. Uwaga! Nie należy spożywać alkoholu podczas terapii. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Probiotyki. Nasz sprzymierzeniec w walce z depresją i nadwagą

Masz problem z zatrzymywaniem wody w organizmie? Oto 4 sposoby, jak sobie z tym radzić