Trening poprawiający metabolizm. Schudniesz dzięki tym ćwiczeniom

Trening przygotowany przez Martę Okuniewską opiera się na zasadzie: 30 sekund intensywnego treningu i 30 sekund wypoczynku. Jest to trening metaboliczny z użyciem kettla. Co to znaczy?

Trening metaboliczny jest niezwykle intensywny. Jego zadaniem, jak sama nazwa na to wskazuje, jest przyśpieszenie metabolizmu, czego efektem jest piękna sylwetka, dużo lepsza kondycja i bardzo dobre samopoczucie. Metabolizm ma osiągnąć taki poziom, że będzie spalać nasz tłuszcz nie tylko podczas wykonywania ćwiczeń, ale również gdy będziemy oddawać się innym czynnościom dnia codziennego, nawet podczas snu. Charakteryzują się tym, że są naprawdę krótkie (4 minuty treningu to niewiele w porównaniu z innymi programami). Kettle (skrót od kettlebells) to wynaleziony w Rosji ciężarek z uchwytem. Dzięki temu ma przesunięty środek ciężkości, co wymaga od ćwiczącego włożenia dużej siły i wyczucia sprzętu.


Pierwsze ćwiczenie to wymachy kettlem. Należy pamiętać o angażowaniu mięśni brzucha, pośladków, pleców i nóg, jak również odpowiednim podrzucaniu ciężaru. Nie schodźmy z nim zbyt nisko. Istotny jest prawidłowy oddech: z wyrzutem robimy wydech, z zejściem na dół- wdech. Minęło pół minuty, więc czas na odpoczynek. W tym przypadku jest on aktywny, więc maszerujemy, łapiąc oddech.

Trening metabolicznyTrening metaboliczny Fotolia


Przechodzimy do następnego ćwiczenia. Zdecydowanym, dynamicznym ruchem podrzucamy kettle do góry i zmieniamy delikatnie pozycję dłoni u góry. Nie należy opierać ciężaru na swojej klatce piersiowej, gdyż wtedy mięśnie rąk nie będą pracować tak, jak powinny. Tutaj również ważny jest oddech. Prostujmy plecy, nie zwalniajmy tempa. Po kolejnych 30 sekundach i znów maszerujemy w miejscu.


Trzecim ćwiczeniem jest przysiad z wypchnięciem ciężaru przed siebie. Dzięki temu pracują mięśnie pleców, nóg, rąk, brzucha. Powtarzamy ruchy, jak w poprzednich ćwiczeniach, przez 30 sekund i maszerujemy w miejscu.


Podnosimy kettle i przyciągamy go do samej brody. Obowiązują dokładnie te same zasady, co przed chwilą. Ćwiczenie wykonujemy precyzyjnie, myśląc o mięśniach, które w danym momencie pracują najbardziej intensywnie i pamiętamy o oddechu. Na koniec chwytamy ciężarek i wykonujemy zakroki trening kończąc marszem.


UWAGA! Przed wykonaniem treningu należy zrobić rozgrzewkę. Nie możemy zacząć treningu tuż po jedzeniu ani na czczo. Pamiętajmy o piciu dużej ilości wody i uzupełnianiu elektrolitów. Jeśli cierpimy na jakieś schorzenia, skonsultujmy z lekarzem możliwość wykonywania przedstawionych ćwiczeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.