4 ćwiczenia ekstremalnie spalające tłuszcz

Katarzyna Dziurska- trener personalny oraz Mistrzyni Świata Fitness Figure Classic i Mistrzyni Europy Bikini Fitness, przygotowała dla Was zestaw ćwiczeń podkręcających metabolizm oraz przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej, nawet długo po zakończonym treningu.

Oto ekstremalny zestaw ćwiczeń, który  zaangażuje każdą partię mięśniową. Daj z siebie 100%. Zaczynamy!

Ćwiczenie pierwsze

Angażuje brzuch, pośladki i uda. Ustaw się w pozycji wyjściowej- czyli w podporze przodem, następnie przyciągnij prawe kolano w stronę lewego łokcia i lewe kolano w kierunku do prawego łokcia, dalej przejdź do przysiadu i wykonaj 2 pulsy. Wróć do pozycji wyjściowej. Pamiętaj o stałym napięciu całego ciała, oddychaniu, oraz technice i bezpieczeństwie. 

Ćwiczenie drugie

Angażuje uda, pośladki, grzbiet, brzuch oraz ramiona. Jest to pompka połączona z wymachem nóg w tył oraz przyciągnięciem ich w stronę łokci. Pozycja wyjściowa- podpór przodem, podskokiem podciągnij kolana w stronę łokci najpierw w jedną potem w drugą stronę. Wróć do podporu, podskokiem przejdź do rozkroku i wróć do pozycji wyjściowej. Przyciągnij najpierw jedno, później drugie kolano do przeciwnej dłoni. Wróć do pozycji wyjściowej i powtarzaj. Staraj się utrzymać stałe tempo. Pamiętaj o mocnym napięciu brzucha i pośladków oraz o maksymalnym zejściu klatki piersiowej w dół.

Ćwiczenie trzecie

Skupia się głównie na mięśniach brzucha, ale angażuje też: nogi, barki oraz grzbiet. Ciężar ciała oprzyj na dłoniach i stopach. Jednocześnie przyciągnij prawą nogę i lewą rękę, to samo na drugą stronę- przyciągnij lewą nogę do prawej dłoni, następnie wypchnij biodra maksymalnie do góry i opuść w dół. Pamiętaj, aby ćwiczyć w tempie.  

Ćwiczenie czwarte

Wykonaj zarzut nóg za siebie, następnie energicznym ruchem wyjdź w górę, wykonując przeskoki raz na jedną raz na drugą nogę. Pamiętaj, aby wykonywać ten ruch energicznie z mocnym napięciem ciała.

Każde ćwiczenie wykonuj 60 sekund w 3 seriach. Z czasem możesz zwiększać liczbę serii.Ten trening wykonuj 2-3 razy w tygodniu, pomiędzy treningami siłowymi.

Skomentuj:
4 ćwiczenia ekstremalnie spalające tłuszcz
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

STRÓJ NA FITNESS
Najczęściej czytane