Jak zrobić idealne zdjęcie w stylizacji sportowej?

Zrobienie idealnego zdjęcia w sportowej stylizacji wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Dużą rolę odgrywa nasza poza, ale również ubrania, które mamy na sobie. Dzisiaj na przykładzie kilku zdjęć opowiem wam o tym, jak się ustawić, by wyglądać zawsze dobrze w ubraniach na trening.
Wybieraj ciuchy odpowiednie do twojego rozmiaru Wybieraj ciuchy odpowiednie do twojego rozmiaru Myfitness.pl

1. Wybieraj ubrania odpowiednie do twojego rozmiaru

Na początku ważne jest aby ubrania, w których chcemy sobie zrobić fotkę, były idealnie dopasowane do naszej sylwetki. Kiedy są za duże, wyglądamy znacznie szerzej, a tym samym i grubiej. Z drugiej strony, kiedy są na nas za małe, mocno nas opinają, wyglądamy, jakbyśmy nie mogli oddychać, a w dodatku mogą pojawić się nieestetyczne fałdki wystające z legginsów. Na zdjęciu nie będzie wyglądać dobrze.

Przenieś ciężar ciała na jedną nogę Przenieś ciężar ciała na jedną nogę Myfitness.pl

2. Przenieś ciężar ciała na jedną nogę

Ten szybki zabieg sprawi, że twoja pupa będzie wyglądała na większą, a nogi wydadzą się znacznie szczuplejsze. Stań na wprost lustra i przenieś ciężar ciała na jedną stronę, tym samym wypnij mocno biodro. Drugą nogę ugnij w kolanie i postaw na palcach. Trzymaj telefon na wprost i patrz w ekran. Możesz też wybrać drugą opcję, czyli przechyl głowę delikatnie w jedną ze stroną, tak by zrobić sobie zdjęcie z profilu.

Kadruj zdjęcia do połowy Kadruj zdjęcia do połowy Myfitness.pl

3. Kadruj zdjęcia do połowy

Jeżeli chcesz, by twoja pupa wyglądała na bardziej jędrną i większą, to dobrą opcją jest kadrowanie zdjęć. Pierwsze, co musisz zrobić to stanąć bokiem. W zależności od tego, na którą stronę robisz zdjęcie, zegnij nogę w kolanie i stań na palcach. Tym prostym trikiem sprawisz, że twoje pośladki będą znacznie większe. Wciągnij i napnij brzuch, a twoja talia stanie się wąska jak u osy. Możesz patrzeć w telefon lub w lustro, w tej kwestii wybór należy do ciebie.

Stań bokiem to pomoże ci wyszczuplić optycznie sylwetkę Stań bokiem to pomoże ci wyszczuplić optycznie sylwetkę Myfitness.pl

4. Stań bokiem to pomoże ci wyszczuplić optycznie sylwetkę

Stając bokiem do zdjęcia przede wszystkim zależy nam na tym, by wyglądać szczupło na fotce. Noga, która jest z tyłu, powinna być ugięta i oparta na palcach. Napnij całe ciało, a przede wszystkim brzuch. Oprzyj jedną rękę na biodrze, to jeszcze bardziej pozwoli ci optycznie wyszczuplić ciało. Patrzy w telefon, uśmiech i gotowe.

Trzymaj rękę na biodrze Trzymaj rękę na biodrze Myfitness.pl

5. Trzymaj rękę na biodrze

Jeżeli tak jak ja poza ubraniami na trening masz na sobie np. bomber jacket, to żeby nie wyglądać grubo, odsłoń go delikatnie ręką i połóż ją na biodrze. Bez względu na to, w jakiej pozie staniesz, stosując trik ręki na biodrze, jesteś w stanie jeszcze bardziej uwydatnić talię.

Mam nadzieję, że te kilka prostych rad pomoże ci wykonać idealne zdjęcie w sportowej stylizacji.

Więcej o: